REKLAMA

Suzuki Swace i Suzuki Across: znamy ceny nowych modeli

Suzuki podało oficjalne ceny swoich nowych modeli. Znamy już cenę Suzuki Swace - kompaktowego hybrydowego kombi oraz Suzuki Across - SUV-a z napędem plug-in hybrid.

Suzuki Swace Materiały prasowe
Suzuki Swace

Suzuki Swace – ceny w Polsce

Zacznijmy od Suzuki Swace. To kompaktowe kombi z napędem hybrydowym, konstrukcyjnie spokrewnione z Toyotą Corollą Touring Sports. Pod maskę Suzuki Swace trafia napęd hybrydowy z benzynowym silnikiem o pojemności 1,8 litra, którego łączna moc systemowa wynosi 122 KM i motorem elektrycznym.

Głosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester

Na sprint do "setki" Suzuki Swace potrzebować będzie 11 sekund i maksymalnie rozpędzi się do 180 km/h. Najważniejsze, poza niskim spalaniem i niską emisją dwutlenku węgla do atmosfery, będą możliwości przewozowe Suzuki Swace'a. Pojemność bagażnika to solidne 596 litrów (VDA) lub maksymalnie 1606 litrów.

A teraz cena. Suzuki Swace będzie w Polsce dostępny w dwóch wersjach wyposażenia – Premium Plus oraz Elegance. Obie są naprawdę bogato wyposażone i wbrew obawom, nie są wcale droższe od odpowiadającym im wersjom Corolli.

Suzuki SwaceMateriały prasowe
Suzuki Swace

Suzuki Swace Premium Plus to wydatek rzędu 103 500 złotych. Dla porównania, Corolla w odmianie Comfort, nieco słabiej wyposażona niż „swace’owe” Premium Plus, cennikowo kosztuje od 103 900 złotych.

Suzuki Swace Elegance, czyli topowy wariant, porównywalny z „corollowym” Executive, to z kolei cena od 117 500 złotych. Corolla jest tu nawet droższa, bo w topowym wariancie kosztuje od 125 400 złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Suzuki Across – ceny w Polsce

Suzuki Across jest SUV-em, konstrukcyjnie zbliżonym do Toyoty RAV4, ale po niewielkich zmianach wizualnych, zdaniem niektórych, nawet od niej ładniejszy. Przy czym, co istotne, Across ma napęd hybrydowy typu plug-in, czego w polskiej ofercie RAV4 wciąż jeszcze nie ma.

Suzuki AcrossMateriały prasowe
Suzuki Across

Suzuki Across napędzany jest połączeniem spalinowego silnika benzynowego o pojemności 2,5 litra oraz dwóch motorów elektrycznych, które nie tylko wspomagają konwencjonalną jednostkę podczas jazdy, ale mogą również przejąć napędzanie samochodu w trybie zeroemisyjnym – korzystając z energii zgromadzonej w akumulatorze o pojemności 18,1 kWh.

Łączna moc systemowa napędu sięga aż 306 KM i czyni z japońskiego SUV-a bodaj najszybszy model w ofercie Suzuki. Żeby nie być gołosłownym, dodajmy że na przyspieszenie od 0 do 100 km/h Suzuki Across potrzebuje zaledwie 6 sekund, a to już nie są żarty, jeśli chodzi o segment rodzinnych SUV-ów.

Suzuki AcrossMateriały prasowe
Suzuki Across

Co więcej, nie tylko dobre osiągi, ale również obiecywany przez producenta zasięg w trybie elektrycznym, w którym podróżować można do prędkości 135 km/h, robi wrażenie. Suzuki podaje ok. 75 kilometrów wg normy WLTP i nawet 98 km w trybie miejskim wg WLTP City.

No i wreszcie cena. Suzuki Across jest dostępny w jednej wersji wyposażenia, topowej Elegance. Ten wariant wyceniony został na kwotę 261 800 złotych. Pierwsze egzemplarze Acrossa pojawiły się już nawet u dealerów.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA