REKLAMA

Suzuki Swift Sport - polska cena

Suzuki Swift Sport został po raz pierwszy pokazany jesienią, na targach we Frankfurcie. Teraz poznaliśmy polską cenę rasowego malucha.

Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Suzuki Swift, jeśli chodzi o stylistykę, ma swoich fanów, ale i przeciwników. Nie można mu jednak odmówić wdzięku. Wersja Sport dostała dodatkowo "pazur" w postaci sportowego zderzaka przedniego.

Z tyłu również mamy sportowo stylizowany zderzak z wkomponowanym w niego dyfuzorem. Widać też dwie pojedyncze końcówki wydechu oraz trapezoidalne światło przeciwmgielne po środku.

REKLAMA

REKLAMA

Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport

Suzuki Swift Sport ma być dostępny z sześcioma kolorami do wyboru, wśród nich żółty, czerwony, niebieski, biały, grafitowy i czarny. W kabinie znajdą się czerwone akcenty stylistyczne, włącznie z efektownym czerwonym przeszyciem na kierownicy oraz  kubełkowe, sportowe fotele.

Rasowa odmiana Swifta wyróżniać się będzie ponadto czerwonym tłem obrotomierza, wyskalowanego do 8 tys. obr./min, podczas gdy prędkościomierz ma tło grafitowe i jego wskazania kończą się dopiero na 260 km/h. Dźwignia manualnej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach ma z kolei krótszy niż w seryjnym modelu drążek.

REKLAMA

Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport

Co pod maską? O ile w poprzedniej generacji dzielił i rządził wolnossący motor 1.6 o mocy 136 KM, tak tutaj pojawił się turbodoładowany silnik 1.4, znany choćby z Vitary S.

Choć fani oczekiwali dużego przyrostu mocy, będzie im musiało wystarczyć solidne 140 KM. Sporo przy tym wzrośnie maksymalny moment obrotowy, bo jego wartość sięgnie 230 Nm. Dodajmy do tego niższą aż o 80 kg masę, sięgającą 970 kg i otrzymujemy przyjemnie rasowego mini hot-hatcha.

REKLAMA

REKLAMA

Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport

Napędzany na przednią oś maluch wykonuje sprint od 0 do 100 km/h w 8,1 sekundy, rozpędzając się maksymalnie do 210 km/h.

Jeśli chodzi o cenę nowego Suzuki Swifta Sport, to na naszym rynku zaczyna się od kwoty 79 900 złotych. Wybierając lakier metalizowany, dopłacić trzeba niewiele ponad 2 tys. złotych. Dealerzy już zbierają zamówienia, a pierwsze dostawy planowane są na lipiec tego roku.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA