Suzuki Swift Sport - turbodoładowany

Na salonie samochodowym we Frankfurcie Suzuki pokazało najnowsze wcielenie gorącej wersji Swifta. Oto nowy Suzuki Swift Sport.

Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport

Niedawno pisaliśmy o przecieku zdjęć japońskiej broszury, dotyczącej nowego Suzuki Swifta Sport. Później w sieci pojawiły się oficjalne zdjęcia. Teraz wiemy już niemal wszystko, włącznie z tym, co znajdzie się pod maską rasowego "malucha".

Nowy Suzuki Swift, jeśli chodzi o stylistykę, ma swoich fanów, ale i przeciwników. Nie można mu jednak odmówić wdzięku. Wersja Sport dostała dodatkowo "pazur" w postaci sportowego zderzaka przedniego. Z tyłu również mamy sportowo stylizowany zderzak z wkomponowanym w niego dyfuzorem. Widać też dwie pojedyncze końcówki wydechu oraz trapezoidalne światło przeciwmgielne po środku.

Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport

Suzuki Swift Sport ma być dostępny z sześcioma kolorami do wyboru, wśród nich żółty, czerwony, niebieski, biały, grafitowy i czarny. W kabinie znajdą się czerwone akcenty stylistyczne, włącznie z efektownym czerwonym przeszyciem na kierownicy oraz  kubełkowe, sportowe fotele.

Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport

Rasowa odmiana Swifta wyróżniać się będzie ponadto czerwonym tłem obrotomierza, wyskalowanego do 8 tys. obr./min, podczas gdy prędkościomierz ma tło grafitowe i jego wskazania kończą się dopiero na 260 km/h. Dźwignia manualnej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach ma z kolei krótszy niż w seryjnym modelu drążek.

Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport

Wiemy też wreszcie, jaki napęd trafi do Suzuki Swifta Sport. Nasze wcześniejsze przypuszczenia potwierdziły się. O ile w poprzedniej generacji dzielił i rządził wolnossący motor 1.6 o mocy 136 KM, tak tutaj pojawi się turbodoładowany silnik 1.4, znany choćby z Vitary S.

Suzuki Swift Sport
Suzuki Swift Sport

Choć fani oczekiwali dużego przyrostu mocy, będzie im musiało wystarczyć solidne 140 KM. Sporo przy tym wzrośnie maksymalny moment obrotowy, bo jego wartość sięgnie 230 Nm. Dodajmy do tego niższą aż o 80 kg masę i otrzymujemy przyjemnie rasowego mini hot-hatcha.

Dane dotyczące osiągów nie są jeszcze znane, podobnie jak ceny. Kiedy tylko dowiemy się czegoś więcej, na pewno napiszemy o tym na stronach auto-motor-i-sport.pl. Bądźcie czujni!

Zobacz również:
REKLAMA