Suzuki Swift - nowa generacja

Czwarta generacja Swifta została oficjalnie zaprezentowana przez Suzuki. Auto pokazano w specyfikacji na rynek japoński. Debiut europejskiej wersji w Genewie.

Suzuki Swift
Suzuki Swift 2017 w specyfikacji na rynek japoński
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kompaktowy model na rynku japońskim trafi do sprzedaży już 4 stycznia 2017 roku. Suzuki nie zdradza za wiele szczegółów dotyczących swojego auta. Wiemy, że w Japonii klienci będą mogli wybierać spośród kilku wersji wyposażeniowych: RS, RSt, Hybrid RS, Hybrid ML, XL oraz XG.

Japoński producent zdradził również, że w wersji RS auto ma litrowy turbodoładowany silnik. Niestety Suzuki nie mówi nic o parametrach jednostki napędowej. Motor ten w modelu Baleno ma 110 KM mocy i 170 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Poza litrowym motorem w Japonii ma być oferowany wolnossący silnik 1.2 oraz wersja z hybrydowym układem napędowym. Niestety Suzuki nie podaje na ten temat więcej informacji. W zależności od wersji silnikowej poza 6-stopniowym automatem producent montuje także 5-biegową przekładnie mechaniczną.

Suzuki Swift
Suzuki Swift 2017 w specyfikacji na rynek japoński

Czwarta generacja Swifta ma bryłę nadwozia zbliżoną do przedniego modelu. Znacznie zmienił się przód samochodu, w którym zastosowano nowe reflektory, zderzak z ozdobną listwą i lampami przeciwmgłowymi.

Japońscy projektanci zrezygnowali z konwencjonalnej klamki tylnych drzwi. Tę przeniesiono w miejsce słupka "C". Z tyłu da się zauważyć nowe lampy, które wydają się być mniejsze od tych stosowanych w trzeciej generacji.

Suzuki zmieniło wnętrze auta, nawiązujące do pozostałych nowych modeli. Japończycy deklarują, że w kabinie jest teraz więcej miejsca i jest ona przestronniejsza.

Swift czwartej generacji zadebiutuje na targach w Genewie, w marcu 2017. Wtedy to poznamy europejską wersję auta. Być może Suzuki na genewski salon przywiezie także topową wersję Swifta oznaczoną jako Sport. Do samochodu trafi być może motor 1.4 turbo o mocy 140 KM, pochodzący z SX4 S-Cross.

Zobacz także:
REKLAMA