Światowy debiut minivana Mitsubishi

Nowy siedmiomiejscowy minivan Mitsubishi, będący połączeniem vana i SUV-a, będzie miał światową premierę na początku sierpnia.

Mitsubishi Next-Generation MPV
Mitsubishi Next-Generation MPV
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas salonu samochodowego Indonesia Auto Show w Dżakarcie, który odbędzie się w dniach 10-20 sierpnia, Mitsubishi pokaże światu model, którego nazwę poznamy dopiero w chwili premiery. Obecnie nazywa się po prostu "Next-Generation MPV", czyli minivan nowej generacji.

REKLAMA

Jeśli chodzi o stylistykę, nowe Mitsubishi budzi skrajne uczucia. Jedni chwalą za ciekawy, wyróżniający się na rynku design, inni krytykują przesadę związaną ze zbyt licznymi przetłoczeniami, a zwłaszcza bardzo "zabałaganionym" przodem.

Faktycznie, projektanci "poszaleli". Na zewnątrz auta dużo się dzieje. Weźmy przód. Tam lampy podzielone są na kilka segmentów. Najwyżej, na przedłużeniu charakterystycznego dla Mitsubishi grilla, znajdują się LED-owe światła do jazdy dziennej. Poniżej umieszczono duże klosze świateł mijania i drogowych. Z kolei lampy przeciwmgielne trafiły nisko, na sam dół mocno stylizowanego zderzaka.

Z boku wzrok przyciąga mocne przetłoczenie biegnące od przednich drzwi aż do kloszy tylnych lamp. Linia okien ucieka mocno w górę za słupkiem C, kończąc się modnym ostatnio czarnym paskiem przechodzącym w tylną szybę. Na klapie bagażnika powtórzono w subtelny sposób motyw stylistyczny Dynamic Shield. 

REKLAMA

REKLAMA

Mitsubishi Next-Generation MPV
Mitsubishi Next-Generation MPV

Zaskoczenie czeka w kabinie. Tutaj design jest raczej klasyczny i stonowany, nie przystający do futurystycznego wyglądu nadwozia. Widać wiele elementów pochodzących z obecnych modeli Mitsubishi - kierownica, pokrętła, a nawet ekran nawigacji.

Jak podaje producent, wnętrza ma mieć trzy rzędy siedzeń, mogących pomieścić do siedmiu pasażerów, z których żaden nie będzie narzekać na brak miejsca, zwłaszcza nad głową. Więcej detali na razie nie znamy.

REKLAMA

Mitsubishi Next-Generation MPV
Mitsubishi Next-Generation MPV

Wiadomo jeszcze tyle, że do napędu auta posłuży 1,5-litrowy silnik benzynowy, połączony z pięciostopniową skrzynią manualną lub czterobiegowym automatem. Moc przekazywana jest jedynie na przednią oś.

Sprzedaż na lokalnym rynku ruszy niedługo po premierze. Cena ma startować od 189 mln rupii indonezyjskich, czyli w przeliczeniu ok. 52 tys. złotych. Nie ma na razie danych odnośnie debiutu na innych rynkach.

REKLAMA

REKLAMA