PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Świetny debiut Imprezy WRC

Subaru Impreza WRC Kierowcy Subaru - Chris Atkinson i Petter Solberg

Miejsce to zajął Petter Solberg, który ostatni raz wylądował na podium w poprzedniej edycji Rajdu Akropolu. Pierwszą pozycję w tegorocznym rajdzie zajął Sebastian Loeb, wyprzedzając Norwega o 1:09 min.

"Zrobiliśmy kolejny krok w rozwoju nowego auta. Nowa Impreza WRC ukończyła pierwsze zawody, podczas których wiele się nauczyliśmy i w dobrych humorach wstępujemy w drugą część sezonu" - dodał David Richards.

Drugi kierowca Subaru - Chris Atkinson - wprawdzie nie ukończył zawodów, ale startując na innych ustawieniach samochodu niż Solberg, odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo oesowe dla nowego auta - wygrał czternasty odcinek specjalny. Ale na następnym Australijczyk uderzył w skałę i musiał się wycofać z zawodów.

Kolejna impreza zaliczana do cyklu WRC to Rajd Turcji, który odbędzie się w dniach 13-15 czerwca.

Źródło: wrc.com