Symulator jazdy zrobiony z Subaru Imprezy

Subaru Impreza WRC to legenda rajdów samochodowych, która zwycięsko przejeżdżała dziesiątki OES-ów. Ten egzemplarz co prawda nie jeździ, ale za to ma bardzo ciekawie "urządzone" wnętrze. Zainstalowano tam symulator jazdy.

Symulator Subaru Impreza
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 633 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

"Chudy" budował go dwa lata. Jako bazę do symulatora wykorzystał Subaru Imprezę WRC z 1996 roku. Takim autem startował w rajdach m.in. Colin McRae. Środek jak w prawdziwej rajdówce - klatka bezpieczeństwa, sportowy fotel i oddająca realne wrażenia z jazdy kierownica Logitech G27. Efekt realizmu uzyskano też poprzez dwa monitory na przedniej szybie, które odwzorowują pole widzenia kierowcy. Za dźwięk odpowiada potężny sprzęt firmy Technics.

REKLAMA

Symulator Subaru Impreza

Zamiast czterech cylindrów w układzie bokser zamontowano tu 4-rdzeniowy komputer z prawdopodobnie najlepszym symulatorem jazdy - Richard Burns Rally. Na tej grze Robert Kubica zdobył tytuł Mistrza Polski w wirtualnej lidze rajdowej.

Cały projekt kosztował "Chudego" aż 20 tys. złotych. "Myślę, że było warto, spełniłem w ten sposób swoje dziecięce marzenie" - mówi z uśmiechem twórca.

Zobacz także:
REKLAMA