REKLAMA

Synchronizacja smartfona i auta w nowym wydaniu

W obecnych czasach mało kto wyobraża sobie życie bez smartfona. Okazuje się, że może on być przydatny również w samochodzie. Co w kwestii łączności smartfon-samochód przygotowują dla nas producenci?

Seat - łączność smartfona z samochodem
Seat - łączność smartfona z samochodem
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Bezpieczne przeglądanie wiadomości podczas jazdy autem czy też zlokalizowanie wolnego miejsca parkingowego bez szukania go - dziś może wydawać się to dość abstrakcyjne, lecz nie ma co ukrywać. Tak będzie wyglądać najbliższa nam przyszłość, a wszystko po to, aby ulepszyć jakość jazdy autem i umilić czas za kółkiem.

W naszych czasach nie sposób nie korzystać z telefonu w dowolnym miejscu, dlatego też wymagamy dogodnych nam warunków do przeglądania sieci. Wi-Fi w miejscach publicznych jest już normą, jeśli restauracja chce uzyskać wysoką ocenę – bardzo ważnym wyznacznikiem staje się możliwość połączenia z internetem.

Miejscem, dla którego rezygnujemy ze smartfona staje się samochód, gdzie trzeba skupić uwagę na bezpieczeństwie jazdy. Ten problem może rozwiązać najnowsza technologia opracowywana przez Seata.

– Celem Seata jest zdobycie pozycji lidera w zakresie usług „connected car”, dlatego dziś tworzymy pełny cyfrowy ekosystem. Z jego pomocą nasza marka stara się rozwijać i udoskonalać doświadczenia kierowców – mówi Luca de Meo, prezes Seata,

Obecnie chwila wolnego czasu jest na wagę złota. A co gdyby udało się wszystko zrobić jednocześnie, tym samym zaoszczędzając cenne minuty w ciągu dnia?

REKLAMA

REKLAMA

Seat - łączność smartfona z samochodem
Seat - łączność smartfona z samochodem

Hiszpańska marka oferuje nam w przyszłości możliwość przeglądania skrzynki mailowej, mediów społecznościowych, jednocześnie w pełni bezpiecznie prowadząc auto. Pomysł synchronizacji telefonu z autem zdecydowanie ułatwi nam multizadaniowość z zachowaniem ostrożnej jazdy.

Kolejnym pomysłem Seata jest stworzenie inteligentnego asystenta, który na bieżąco poinformuje nas m.in. o stanie ruchu drogowego w danym obszarze czy najbliższych restauracjach i sklepach, gdzie możemy się zatrzymać. Dodatkową opcją, która znacznie ułatwi nam podróż, jest informacja o wolnych miejscach parkingowych. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy na paliwo.

– Za kierownicą spędzamy średnio 2,5 roku życia, a podczas godzin szczytu w Barcelonie czas jazdy może zwiększyć się o połowę. Inteligentna nawigacja, która będzie w stanie przewidzieć sytuację na drodze, może pomóc w rozwiązaniu tego problemu – wyjaśnia Luca de Meo.

Przed pojawieniem się tych innowacyjnych rozwiązań, Seat proponuje nam inną, podobną funkcję – Dongle powstało dla kierowców ze starszym modelem, nieprzystosowanym do możliwości dostępu do sieci. W ten sposób klienci wstępnie zapoznają się z dodatkowymi, innowacyjnymi funkcjami, które pojawią się w nowszych modelach, tzw. connected cars.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA