System Volvo znów zawiódł?

Podczas prezentacji systemu bezpieczeństwa w Volvo XC60 doszło do potrącenia dwóch osób. System zawiódł, czy w ogóle go tam nie było?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 154 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Prezentacja systemu bezpieczeństwa w Volvo XC60 tym razem nie zakończyła się sukcesem. Odbywająca się na Dominikanie próba pokazania jak w praktyce działa system ochrony pieszego zakończyła się w mało przyjemny sposób dla dwóch mężczyzn, którzy w tym eksperymencie postanowili wziąć udział jako żywe manekiny. Krótki filmik nakręcony przez obserwującą całe zdarzenie osobę pokazuje jak szwedzki SUV cofa po to, by za chwilę rozpędzić się i potrącić dwóch wspomnianych już mężczyzn. Całe szczęście kierujący pojazdem zatrzymał pojazd dzięki czemu mężczyznom, których uderzyło auto udało się wyjść ze spotkania z SUV-em jedynie z niewielkimi i niegroźnymi obrażeniami.

 

 

W sieci pojawiły się różne komentarze tego zdarzenia. Jedni twierdzą, że osoba, która w danym momencie kierowała Volvo po prostu nie włączyła systemu ochrony pieszego. Jeszcze inni twierdzą, że ten konkretny egzemplarz w ogóle nie posiadał takiego systemu w swoim wyposażeniu.

Tak czy inaczej, należy przypomnieć, że to nie pierwszy raz kiedy auto szwedzkiej marki podczas prezentacji systemów bezpieczeństwa zachowuje się nie tak, jakby sobie tego życzyli organizatorzy. Pierwszy tego typy wypadek zdarzył się w 2010 roku, kiedy to na oficjalnej prezentacji z udziałem mediów, Volvo S60 zamiast zatrzymać się przed stojącą naczepą wbija się w nią z impetem. 

REKLAMA