Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

System Volvo znów zawiódł?

Podczas prezentacji systemu bezpieczeństwa w Volvo XC60 doszło do potrącenia dwóch osób. System zawiódł, czy w ogóle go tam nie było?

Prezentacja systemu bezpieczeństwa w Volvo XC60 tym razem nie zakończyła się sukcesem. Odbywająca się na Dominikanie próba pokazania jak w praktyce działa system ochrony pieszego zakończyła się w mało przyjemny sposób dla dwóch mężczyzn, którzy w tym eksperymencie postanowili wziąć udział jako żywe manekiny. Krótki filmik nakręcony przez obserwującą całe zdarzenie osobę pokazuje jak szwedzki SUV cofa po to, by za chwilę rozpędzić się i potrącić dwóch wspomnianych już mężczyzn. Całe szczęście kierujący pojazdem zatrzymał pojazd dzięki czemu mężczyznom, których uderzyło auto udało się wyjść ze spotkania z SUV-em jedynie z niewielkimi i niegroźnymi obrażeniami.

 

 

W sieci pojawiły się różne komentarze tego zdarzenia. Jedni twierdzą, że osoba, która w danym momencie kierowała Volvo po prostu nie włączyła systemu ochrony pieszego. Jeszcze inni twierdzą, że ten konkretny egzemplarz w ogóle nie posiadał takiego systemu w swoim wyposażeniu.

Tak czy inaczej, należy przypomnieć, że to nie pierwszy raz kiedy auto szwedzkiej marki podczas prezentacji systemów bezpieczeństwa zachowuje się nie tak, jakby sobie tego życzyli organizatorzy. Pierwszy tego typy wypadek zdarzył się w 2010 roku, kiedy to na oficjalnej prezentacji z udziałem mediów, Volvo S60 zamiast zatrzymać się przed stojącą naczepą wbija się w nią z impetem. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 203 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  W fazie testowej wszystko się może zdarzyć. Dobrze, że Volvo się nie poddaje i działa dalej bo tylko tak można osiągnąć sukces i wymarzone auta które nie powodują wypadków.
  ~Piniu, 2017-01-21 13:48:55
 • avatar
  zgłoś
  <p>Film z wpadką Volvo i systemem bezpieczeństwa, który nie zadziałał znów obiega świat. Tym razem SUV XC60 nie zatrzymuje się przed "pieszymi" i potrąca dwóch mężczyzn.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/System-Volvo-znow-zawiodl,19824,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2015-05-25 10:27:51
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij