System chłodzenia telefonu od Chevroleta

Chevrolet ujawnił właśnie swój najnowszy patent. To system chłodzenia telefonów zapobiegający ich nadmiernemu nagrzewaniu się, kiedy te ładują się bezprzewodowo. 

Chevrolet nie jest marką, która co i raz zachwyca nas swoimi technologicznymi nowinkami. Tym razem jednak inżynierowie z należącej do GM marki zainteresowali nas ciekawym rozwiązaniem. Od 2016 w modelach Cruze, Impala, Malibu i Volt dostępny będzie system chłodzenia telefonu.

REKLAMA

Tęgie umysły z Chevroleta rozwiązały problem nagrzewającego się smartfona, kiedy ten leży i ładuje się bezprzewodowo na przeznaczonym do tego miejscu. Choć przejmowanie się problemem rozgrzanego telefonu może wydawać się robieniem z igły widły, to inżynierowie Chevroleta uznali to za poważne zagadnienie. Testując auta w klimatach, gdzie występują ekstremalnie wysokie temperatury powietrza zdarzało się im, że telefony ładowane w mocno nagrzanym wnętrzu samochodu samoczynnie wyłączały się lub przestawały się ładować. Żeby zapobiec tego typu niechcianym zdarzeniom system chłodzenia wykorzystuje mały otwór nawiewu, który kieruje strumień zimnego powietrza pod smartfona, na płytkę odpowiedzialną za bezprzewodowe ładowanie. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA