System poboru opłat viaTOLL wprowadza nowe zasady dla osobówek

Od dziś wchodzą w życie zmiany dot. systemu poboru opłat dla aut osobowych. System viaAUTO ułatwia płacenie za autostrady - nie trzeba się już zatrzymywać.

ViaAUTO

System działa na autostradach zarządzanych przez GDDKiA, czyli A2 Konin – Stryków i A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica. Żeby korzystać z viaAUTO należy nabyć specjalne urządzenie, które wysyła sygnał przy wjeździe/zjeździe z autostrady i "ściąga" nam z konta odpowiednią opłatę.

Urządzenie działa bezprzewodowo i dlatego nie musimy martwić się o walające się po aucie kable. Normalnie urządzenie kosztuje 135 zł i w tej cenie nie ma doliczonej opłaty za autostrady. Trzeba jeszcze je osobno doładować. Jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zorganizowała promocję "viaAUTO za 100". Od 4 lipca do końca sierpnia możemy kupić urządzenie za 100 zł i w tej cenie otrzymujemy już 50 zł doładowania, czyli płacimy tylko 50 zł za samo urządzenie. Korzystając z promocji oszczędzimy 85 zł.

Dzięki viaAUTO kierowcy będą mogli szybciej przejeżdżać przez punkty poboru opłat, bez konieczności zatrzymywania się po bilet. Do tego będą specjalnie wyznaczone pasy szybkiej płatności, oznaczone kolorem pomarańczowym.

Stawka za 1 km dla motocykli wynosi 5 gr, natomiast dla pojazdów o masie do 3,5 tony - 10 gr. Lista punktów, gdzie można zakupić viaAUTO znajduje się na stronie viaTOLL.

REKLAMA