Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

System viaTOLL już działa

jednostka pokładowa viaAUTO

Opłatę elektroniczną za korzystanie z sieci 1560 km wybranych odcinków dróg krajowych, ekspresowych i autostrad zarządzanych przez GDDKiA zobowiązani są wnosić kierowcy pojazdów i zespołów pojazdów o DMC powyżej 3,5 t oraz autobusów, niezależnie od ich DMC.

Najpóźniej od 1 stycznia 2012 roku viaTOLL stanie się też dobrowolną alternatywą dla manualnego sposobu płacenia za korzystanie z wybranych odcinków autostrad płatnych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) dla samochodów osobowych.

Jeśli kierowca pojazdu samochodowego lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony, zdecyduje, iż chciałby korzystać z Systemu viaTOLL, będzie musiał wyposażyć swój pojazd w małe, elektroniczne urządzenie - jednostkę pokładową, zwaną viaAUTO. Jest to urządzenie, które przesyła zakodowane w nim informacje o pojeździe do przekaźników zainstalowanych na bramownicach. Sygnał jest wysyłany podczas przejazdu pod bramownicami, które zostaną zlokalizowane przy wybranych odcinkach autostrad. Dzięki viaAUTO możliwe jest naliczanie w sposób elektroniczny należnej opłaty za przejazd autostradami zarządzanymi przez GDDKiA, zamiast dokonywania płatności manualnie na placach poboru opłat.

viaAUTO można będzie nabyć po podpisaniu umowy oraz dokonaniu rejestracji pojazdu w Systemie viaTOLL. viaAUTO może być używany tylko w jednym, konkretnym pojeździe, dla którego została dokonana rejestracja. Cena urządzenia jeszcze nie została podana.

Z dokładnym wykazem i mapą sieci dróg płatnych można zapoznać się na stronie internetowej www.viatoll.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Witam wszystkicch forumowiczówWszystkim użytkownikom viaTOLL posiadającym telefony iPhone polecam aplikację viaTOLL Kalkulator. Pozwala on użytkownikom korzystającym z systemu płatnych dróg w Polsce obliczyć koszt przejazdu w zależności od wagi pojazdu, klasy emisji EURO oraz typu drogi.Więcej informacji na stronie oraz w sklepie iTunes.
  ~Ozz, 2011-08-08 20:04:07
 • avatar
  zgłoś
  Chyba że będziemy przez pola jeździć.
  ~Samuraj, 2011-07-04 12:50:52
 • avatar
  zgłoś
  Nas niedługo czeka to samo
  airmatic, 2011-07-04 12:48:42
 • avatar
  zgłoś
  Płacząc nad kuflem piwa ... .
  ~Samuraj, 2011-07-04 12:45:55
 • avatar
  zgłoś
  Kierowcy TIR-ów pewnie opijają to wydarzenie
  airmatic, 2011-07-04 12:09:41
 • avatar
  zgłoś
  Dajcie spokój. Niedługo będą nam kazać płacić za przejazd nawet największą pipidówą, a do tego trzeba zapłacić jeszcze za to ustrojstwo. My płacimy, a ja się pytam - gdzie te obiecane autostrady i drogi równe jak stół?
  ~Samuraj, 2011-07-04 11:34:17
 • avatar
  zgłoś
  Wczorajszej nocy uruchomiony został elektroniczny system poboru opłat.
  auto motor i sport, 2011-07-04 10:54:41
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij