Szef Google kupił żonie ekstremalne Ferrari

Bejamin Sloss, jeden z szefów koncernu Google postanowił zrobić bardzo wyjątkowy prezent swojej żonie z okazji urodzin. Dostała model, o którym marzy wielu maniaków supersamochodów.

Christine Sloss obchodziła kilka dni temu urodziny. Z tej okazji mąż zabrał ją do włoskiego Fioriano na przejażdżkę po torze modelem 599 XX, który jest ich własnością od jakiegoś czasu. Na miejscu czekała jednak niespodzianka.

REKLAMA

Zamiast zapowiadanego Ferrari 599 XX na torze pojawił się całkiem nowy model FXX K w kanarkowym, żółtym kolorze czekający na solenizantkę. Ten samochód to prawdziwy rarytas, który został zaprojektowany z myślą o jeździe po torze.

Litera "K" w nazwie oznacza, że auto jest wyposażone w system KERS, który wspomaga jednostkę V12 o pojemności 6,3 litra. Silnik spalinowy generuje 860 KM mocy, ale w połączeniu z elektronicznym wspomaganiem jest w stanie wygenerować 1050 KM. Maksymalny moment obrotowy to 900 Nm.

Tylko wyjątkowi klienci Ferrari mogą zakupić ten samochód. Auto kosztuje około 2,2 mln euro bez podatków.

Bejanim Sloss oraz jego żona Christine to prawdziwi fanatycy rasowych maszyn. Oprócz wspomnianych wyżej modeli mają w swoim garażu Ferrari LaFerrari, 458 Speciale, ale także McLarena 12C Spider i P1 oraz Forda Raptora.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA