Szybciej, więcej, mocniej – 911 Turbo S video update

Porsche 911 Turbo S
Porsche 911 Turbo S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 553 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

W stosunku do zwykłego Turbo, przybyło równo 30 koni mechanicznych. 3,8-litrowy, sześciocylindrowy bokser umieszczony z tyłu produkuje teraz maksymalnie 530 koni mechanicznych i moment obrotowy o wartości 700 Nm.

Niemiecki producent obiecuje, że jego najnowsze dziecko, wyposażone w układ Launch Control oraz pakiet Sport Chrono Package (m.in. chwilowo zwiększający ciśnienie w układzie doładowania) w ciągu 3,3 sekund jest w stanie rozpędzić się ze start zatrzymanego do prędkości 100 km/h. Na przyspieszenie od 0 do 200 km/h Turbo S potrzebuje zaś jedyne 10,8 sekundy i jest w stanie zapędzić wskazówkę prędkościomierza do 315 km/h.

Auto ma stały napęd na cztery koła, na które moc przekazywana jest poprzez 7-stopniową przekładnię dwusprzęgłową typu PDK. Przy tylnych kołach Turbo S zamontowano mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu.

Na wyposażeniu Turbo S znalazły się bardzo wydajne ceramiczne tarcze hamulcowe oraz między innymi takie elementy, jak dynamiczne światła biksenonowe, 19-calowe felgi ze stopów lekkich, trzyczęściowa skórzana kierownica z porządnymi manetkami do zmiany przełożeń, czy też dwukolorowa skórzana tapicerka.

Porsche 911 Turbo S dostępne będzie jako coupe i kabriolet. W Niemczech ceny rozpoczynają się od 173 241 euro (razem z 19-procentowym podatkiem).

 

REKLAMA

 

 

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA