Szybki i luksusowy - Bentley Azure T

Bentley Azure T
Bentley Azure T

Model T napędzany jest 500-konnym silnikiem V8 twin-turbo o pojemności 6,75-litra, którego maksymalny moment obrotowy wynosi aż 1000 Nm! Oznacza to, iż luksusowy Bentley przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy, do 160 km/h w 12 sekund, a wskazówka na prędkościomierzu dociera do 290 km/h. Biorąc pod uwagę masę pojazdu grubo przekraczają 2 tony (2,7 tony) trzeba przyznać, że to doskonałe wyniki.

Tak ogromny silnik ma również niewielkie wady, którymi jednak nabywcy nie będą się zupełnie przejmowali. Spalanie paliwa w mieście oscyluje w granicach 30 litrów na każde 100 kilometrów, a emisja CO2 sięga 465 g/km - to naprawdę dużo.

W opcji dostępne są ceramiczne tarcze hamulcowe, potrafiące skutecznie wyhamować tego kolosa z każdej prędkości, a w wyposażeniu standardowym znajdują się m.in. 20-calowe obręcze aluminiowe. Istnieje również możliwość zmiany trybów pracy zawieszenia, a także ustawień skrzyni biegów.

Bentley Azure T zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles. Cena będzie oscylowała w granicach 230 000 funtów.

Źródło: Moto Target

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA