Szybki kocur – Jaguar XKR-S

Jaguar XKR-S
Jaguar XKR-S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jeśli chcecie go mieć, to musicie się pośpieszyć. Jaguar planuje wyprodukować jedynie 200 sztuk tego auta i oferować je tylko na Starym Kontynencie. Rozpoczęcie sprzedaży nastąpi latem bieżącego roku.

Jaguara XKR-S zasila aluminiowy silnik V8, wytwarzający 420 koni mechanicznych mocy i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala to na osiągnięcie prędkości 100 km/h w czasie 5,2 s oraz uzyskanie prędkości maksymalnej, ograniczonej elektronicznie do 280 km/h.

Świetne zachowanie auta w każdych warunkach drogowych jest zasługą zmienionych nastawów układu jezdnego i "przeprogramowanego" komputera obsługującego aktywne zawieszenie, zwane przez Jaguara CATS (Computer Active Technology Suspension).

Inżynierowie Jaguara tuningowi poddali także układ hamulcowy. Z przodu znalazły się tarcze hamulcowe o średnicy 400 mm, a z tyłu - o średnicy o 50 mm mniejszej. Do pary, z przednimi dyskami współpracują zaciski sześciotłoczkowe; z tylnimi zaś czterotłoczkowe.

Oczywiście, w nadwoziu zastosowano szereg zmian, mających nadać autu indywidualny charakter i odrobinę agresji w eleganckim, angielskim stylu.

Źródło: Jaguar


Zobacz również:
REKLAMA