Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Szykuje się wielki powrót Opla Omegi. Ma być... SUV-em

Moda na SUV-y trwa w najlepsze. Opel, obok swojej Mokki X oraz dwóch nowych modeli, przygotowuje flagowego SUV-a. Krążą słuchy, że ma się nazywać... Omega X.

Opel Omega X Opel Omega X

Opel Omega powstawał w Europie od roku 1986, kiedy zaprezentowano generację A, aż do roku 2003, kiedy zakończono produkcję drugiej generacji, oznaczonej literą B. Później w jego miejsce pojawiły się modele Signum oraz Insignia.

Jak się okazuje, Opel może powrócić do nazwy, której nie używał od czternastu lat. A to za sprawą szykowanego do debiutu flagowego SUV-a, który uzupełni ofertę realizowaną obecnie przez Mokkę X i nowe modele Crossland X i Grandland X.

Wygląd Opla Omegi X przewiduje w swoich grafikach Kleber Silva, który ma na koncie wiele podobnych realizacji opracowanych w programach graficznych. Według niego Opel Omega X mógłby wyglądać tak, jak na załączonych zdjęciach.

Co wiemy do tej pory o dużym SUV-ie Opla? Niedawno marka potwierdziła, że pojawi się w produkcji przed rokiem 2020, odsyłając na emeryturę przestarzałego już Opla Antarę, znanego też jako Chevrolet Captiva.

Zważywszy na bliskie związki z koncernem PSA, nowy SUV Opla będzie krewniakiem Peugeota 5008, opartym zapewne na platformie EMP2.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Ehh szkoda marki te "X" na końcu psuje wszystko.. to bedzie ciężki czas dla opla.. samo wkroczenie do psa zrujnowało całą wieloletnią długą historią która mogła by się ciągnąć wiele lat z GM ale cóż.. trzeba jeździć ostatnimi samochodami co wyszło z fabryki GM bo takich dobrych samochodów juz nie powstanie..
    ~Opelek, 2017-06-12 23:56:59
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij