Szykuje się wielki powrót Opla Omegi. Ma być... SUV-em

Moda na SUV-y trwa w najlepsze. Opel, obok swojej Mokki X oraz dwóch nowych modeli, przygotowuje flagowego SUV-a. Krążą słuchy, że ma się nazywać... Omega X.

Opel Omega X www.behance.net/designerklebers
Opel Omega X
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Opel Omega powstawał w Europie od roku 1986, kiedy zaprezentowano generację A, aż do roku 2003, kiedy zakończono produkcję drugiej generacji, oznaczonej literą B. Później w jego miejsce pojawiły się modele Signum oraz Insignia.

REKLAMA

Jak się okazuje, Opel może powrócić do nazwy, której nie używał od czternastu lat. A to za sprawą szykowanego do debiutu flagowego SUV-a, który uzupełni ofertę realizowaną obecnie przez Mokkę X i nowe modele Crossland X i Grandland X.

Wygląd Opla Omegi X przewiduje w swoich grafikach Kleber Silva, który ma na koncie wiele podobnych realizacji opracowanych w programach graficznych. Według niego Opel Omega X mógłby wyglądać tak, jak na załączonych zdjęciach.

Co wiemy do tej pory o dużym SUV-ie Opla? Niedawno marka potwierdziła, że pojawi się w produkcji przed rokiem 2020, odsyłając na emeryturę przestarzałego już Opla Antarę, znanego też jako Chevrolet Captiva.

Zważywszy na bliskie związki z koncernem PSA, nowy SUV Opla będzie krewniakiem Peugeota 5008, opartym zapewne na platformie EMP2.

Zobacz także:
REKLAMA