Tajemnicza odmiana Porsche 911 przyłapana

Spekuluje się, że nowa wersja Porsche 911 otrzyma dopisek "R". Jednak wstrzymajmy się na razie od nadawania imion i spójrzmy, co będzie oferowała nowa, tajemnicza odmiana "911".

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 537 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche na targach we Frankfurcie pokazało model 911 po faceliftingu. Stylistycznie widać niewiele zmian, ale największa zaszła pod maską, z której zniknął silnik wolnossący (nie licząc wersji GT3 i GT3 RS). Nowa odmiana - spekulacyjnie R - zdaje się nie lubić turbosprężarki i tam również zobaczymy jednostkę z GT3.

REKLAMA

Zanim zaczniemy mówić konkretnie o silniku, skupmy się na tym, gdzie Porsche 911 R będzie pozycjonowane. Warto tu przypomnieć, że auto ma bazować na wersji GT3, a te są konstruowane przez dział motorsportu, czyli konkret. Wersja R ma bazować na ekstremalnej odmianie kultowej "911". Stamtąd ma pochodzić silnik, koła, hamulce i układ kierowniczy. Ale są w stosunku do GT3 pewne zmiany. Wersja R ma być łagodniejsza, słabsza i bez tylnego spoilera. I jeszcze jedno - podobnie jak w Caymanie GT4, tak samo tutaj ma pojawić się manualna skrzynia biegów! Jednak na razie nie dzielcie się tą informacją z kolegami, bo to tylko spekulacja.

 

>>> Jesteś fanem Porsche 911? W takim razie musisz to przeczytać <<<

 

W porównaniu do liftingowej "911" ma zmienić się przedni zderzak oraz tylny grill i zderzak. Z wersji S przeszczepiono centralnie umieszczone wydechy. Silnik ma produkować ok. 450 KM i 430 Nm. Auto ma także stracić trochę na wadze, planowana masa 911 R to pułap poniżej 1400 kg.

Samochód ma pojawić się w przyszłym roku, żeby uczcić swojego poprzednika 911 R 50th Anniversary. Produkcja ma być ograniczona do 600 sztuk. Cena? Skoro R bazuje na GT3 możemy spodziewać się podobnej kwoty - ok. 800 000 złotych.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA