REKLAMA

Tak wygląda Cadillac CTS Coupe

Cadillac CTS Coupe
Cadillac CTS Coupe

Koncept tego modelu debiutował na zeszłorocznej wystawie motoryzacyjnej w Detroit i był zapowiedzią auta seryjnego. CTS Coupe, który na rynku ma się pojawić w przyszłym roku, będzie konkurował z BMW serii 3 Coupe, Mercedesem E-klasą Coupe czy też Infiniti G37 Coupe.

Auto ma taki sam rozstaw osi, jak limuzyna, natomiast jest krótsze i niższe o 51 mm. Cadillac twierdzi, że z sedanem wspólne są tylko panel instrumentów, przednie lampy oraz grill, natomiast reszta w coupe została zaprojektowana od nowa.

Do napędu auta służą silniki znane już ze zwykłego CTS-a. Podstawowy ma 3,6 litra pojemności, 6 cylindrów w układzie widlastym, bezpośredni wtrysk paliwa i wytwarza moc 304 konie mechaniczne.

Współpracuje z nim 6-stopniowa przekładnia mechaniczna lub 6-stopniowa skrzynia automatyczna z możliwością ręcznej zmiany przełożeń łopatkami przy kierownicy. Napęd może być przekazywany na tylne lub opcjonalnie na cztery koła.

CTS Coupe oferowane ma być także w bardzo szybkiej odmianie V. Oznacza to, że podobnie jak w sedanie, między jego przednimi kołami będzie mógł pracować 6,2-litrowy, 556-konny silnik V8, zaopatrzony w sprężarkę mechaniczną.

Auto zadebiutuje podczas grudniowych targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Wtedy też zapewne poznamy jego wnętrze. Na dzień dzisiejszy wiadomo tylko tyle, że ma być porządnie wykonane i bogato wyposażone.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA