Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Takie będzie nowe Murcielago?!

Nowe Lamborghini Murcielago Nowe Lamborghini Murcielago?

Obecny model ma już osiem lat. Pomimo że czas w przypadku takich supersportowców płynie wolniej, to jednak najbliższa konkurencja dysponuje już nowszymi konstrukcjami. Ba, obecne Murcielago bazuje na Diablo, które zaprezentowane zostało w 1990 roku, gdy Lamborghini należało jeszcze do Chryslera.

Inną ciekawostką jest to, że silnik V12 Murcielago oparty jest na jednostce napędowej z lat sześciedziąstych poprzedniego wieku. Oczywiście, cały jego osprzęt jest współczesny, jednak najnormalniej w świecie silnik Murcielago zużywa za dużo paliwa i wytwarza zbyt wiele dwutlenku węgla.

Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin sprawiają, że Lamborghini będzie musiał użyć w nowym silniku Murcielago bezpośredniego wtrysku paliwa. Pod maską ma nadal pracować jednostka o 12 cylindrach - bardziej ze względów prestiżowych - gdyż równie dobrze mógłby się tam znaleźć lżejszy silnik V10 z Gallardo.

Na ilustracjach widać, że przyszłe Murcielago pod względem stylu ma mocno nawiązywać do Gallardo. Natomiast jako baza dla niego może zostać wykorzystana lekka i sztywna platforma Audi R8, co ma zredukować zdecydowanie koszty opracowywania nowego auta.

Być może nowe Lamborghini Murcielago zostanie zaprezentowane na przyszłorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie. I jeszcze jedno. Światowy kryzys daje się tej szlachetnej włoskiej marce mocno we znaki. Podczas gdy w pierwszej połowie ubiegłego roku sprzedała ona 1309 aut, w tym roku dostarczyła jedynie 825.

Źródło: edmunds.com

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  obrzydliwy, tył jak alfa... przy SV się chowa...
  Skyline_mts, 2009-09-07 16:46:15
 • avatar
  zgłoś
  1. Lamborghini od dawna stosuje bezpośredni wtrysk, i mocno ogranicza zużycie paliwa2. Tyle, że V10 z Gallardo ma o 100 KM mniej od V12 z Murcielago!!3. Te obrazki to są tylko artystyczne wizje Conora Millsa z "Auto Express" , a on nie ma żadnych powiązań z Automobili Lamborghini!!! Koleś wziął tył od Estoque, przód od Gallardo, bok od Murcie, wszystko lekko zmodyfikował i połączył..... nic więcej... 4. Przecież to Audi R8 bazuje na Lambo!!!!!! Ogólnie cały artykuł jest do bani!
  ~Komar, 2009-09-07 15:52:01
 • avatar
  zgłoś
  Jeżeli takie miałoby być to tył jest strasznie brzydki
  Karol_Fazer, 2009-09-04 16:06:07
 • avatar
  zgłoś
  Nawet auta sportowe się starzeją. Mimo światowego kryzysu, w świecie motoryzacji robi się coraz głośniej o przyszłym Lamborghini Murcielago.
  auto motor i sport, 2009-09-04 14:37:40
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij