Takie będzie nowe Murcielago?!

Nowe Lamborghini Murcielago
Nowe Lamborghini Murcielago?

Obecny model ma już osiem lat. Pomimo że czas w przypadku takich supersportowców płynie wolniej, to jednak najbliższa konkurencja dysponuje już nowszymi konstrukcjami. Ba, obecne Murcielago bazuje na Diablo, które zaprezentowane zostało w 1990 roku, gdy Lamborghini należało jeszcze do Chryslera.

Inną ciekawostką jest to, że silnik V12 Murcielago oparty jest na jednostce napędowej z lat sześciedziąstych poprzedniego wieku. Oczywiście, cały jego osprzęt jest współczesny, jednak najnormalniej w świecie silnik Murcielago zużywa za dużo paliwa i wytwarza zbyt wiele dwutlenku węgla.

Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin sprawiają, że Lamborghini będzie musiał użyć w nowym silniku Murcielago bezpośredniego wtrysku paliwa. Pod maską ma nadal pracować jednostka o 12 cylindrach - bardziej ze względów prestiżowych - gdyż równie dobrze mógłby się tam znaleźć lżejszy silnik V10 z Gallardo.

Na ilustracjach widać, że przyszłe Murcielago pod względem stylu ma mocno nawiązywać do Gallardo. Natomiast jako baza dla niego może zostać wykorzystana lekka i sztywna platforma Audi R8, co ma zredukować zdecydowanie koszty opracowywania nowego auta.

Być może nowe Lamborghini Murcielago zostanie zaprezentowane na przyszłorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie. I jeszcze jedno. Światowy kryzys daje się tej szlachetnej włoskiej marce mocno we znaki. Podczas gdy w pierwszej połowie ubiegłego roku sprzedała ona 1309 aut, w tym roku dostarczyła jedynie 825.

Źródło: edmunds.com

 

Zobacz również:
REKLAMA