Takie jest nowe Porsche Cayenne!

Porsche Cayenne 2011
Porsche Cayenne 2011
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 380 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

 

Nowe Cayenne, podobnie jak poprzednik, budzi mieszane uczucia. Co by o nim nie mówić, dzięki bardziej obłemu, dłuższemu (o 40 mm) nadwoziu oraz niższej linii dachu, prezentuje się teraz bardziej dynamicznie. Przód jest typowy dla Porsche, natomiast w rysunku tyłu nadwozia można dopatrzeć się podobnieństw do szkoły prezentowanej przez pojazdy Made in Korea.

Deska rozdzielcza swoim układem jest mocno udpodobniona do tego, co możemy odnaleźć w Panamerze, szczególnie w obrębie konsoli środkowej. Spodziewać się można bardzo bogatego wyposażenia oraz świetnej jakości. 

Mimo wspólnej płyty podłogowej z nowym VW Touaregiem, Cayenne także pod względem technicznym wykorzystuje wiele podzespołów pierwszej limuzyny Porsche. Pod maską auta pracować będą nowy 3,6-litrowy silnik o mocy 300 koni mechanicznych, natomiast obok niego w ofercie znajdą się 4,8-litrowe V-ósemki z Turbo (500 koni mechanicznych) i bez (400 koni mechanicznych). 

Ponadto Cayenne ma być napędzane 3-litrowym turbodieslem oraz tym samym hybrydowym ukladem napędowym, co w VW Touaregu, wykorzystującym 333-konny silnik V6 TSI i 47-konny silnik elektryczny.

Nowe Porsche Cayenne zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie. Do sprzedaży trafi zaś jesienią. 

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA