Targi Motocykli i Skuterów KIELCE MOTO-EXPO 2015

Targi KIELCE MOTO-EXPO 2015, pod względem skali są drugim w Europie Środkowo-Wschodniej ośrodkiem wystawienniczo-targowym. Organizator Targów Motocykli i Skuterów KIELCE MOTO-EXPO 2015 oraz Romet zapraszają do Kielc w dniach 24-26 września 2015.

KIELCE MOTO-EXPO 2015

Analizując dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, przyciąga uwagę rosnące zainteresowanie Polaków motocyklami. Skąd taki wzrost? Przyczyn może być kilka. Zacznijmy od zmian w prawie. Masz już dość stania w korkach? Siedzenie w samochodzie zaczyna być męczące, monotonne i kradnie cenne godziny Twojego życia? Chciałbyś poczuć wolność i wiatr we włosach? To przesiądź się na skuter lub motocykl o pojemności do 125 cm3 - już nie potrzebujesz odrębnego prawa jazdy! W 2014 roku weszła w życie nowelizacja, która wywołała uśmiech wielu Polaków. Motocykle i skutery o pojemności 125cc można prowadzić posiadając wyłącznie prawo jazdy kat. B. Dlatego zauważyć można, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, liczną grupę Polaków przesiadających się na jednoślady.

REKLAMA

Mówi się, że miłość do motocykli jest zapisana w genach. Wedle badań przeprowadzonych przez firmę Bennetts, brytyjskiego ubezpieczyciela motocykli, cechy, które definiują fanów dwóch kółek to podejmowanie ryzyka, brak tolerancji dla bezczynności, spontaniczność. My dodajemy jeszcze jedną – chęć bycia na topie. Trend jazdy motocyklem, kolejny zwiastun dobrej passy w branży, narodził się po sukcesach Polaków w sportach motorowych.  Wyszliśmy z cienia dzięki historycznemu zwycięstwu Rafała Sonika w Rajdzie Dakar 2015 (kategoria motocykle i quady).  Warto również wspomnieć o czwartym już w karierze, złotym medalu Tadeusza Błażusiaka, zdobytym w stolicy stanu Teksas Austin, podczas zawodów enduro, letnich igrzysk sportów ekstremalnych (X-Games).

KIELCE MOTO-EXPO 2015

- Ciągle zmieniający się klimat, cieplejsze lato i krótkie, nieuciążliwe zimy, trwale wpłynie na sytuację rynku motoryzacyjnego – mówi dr Andrzej Machoń, prezes Zarządu Targów Kielce. - W Polsce już obserwujemy skutki tych zmian, które przynoszą do nas nowe zwyczaje, wcześniej charakterystyczne dla krajów południowej Europy. Takim przykładami są powstające winnice, bądź masowo wyjeżdżające na polskie drogi skutery, motocykle i motorynki. Zatłoczone już dawno miasta, w obliczu fal gorąca stają się jeszcze trudne do pokonania. Wręcz idealnym rozwiązaniem wydaje się zamiana samochodu na motocykl czy skuter. W takiej sytuacji rozwój branży motorowej jest przewidywalny. Wraz ze wzrostem konkurencji, różnorodnością modeli, w których każdy znajdzie coś dla siebie i niskimi kosztami utrzymania motocykle staną się wyznacznikiem trendów, jako symbole modnych i pożądanych środków transportu.

Dobra koniunktura na rynku motorowym jasno pokazuje, że pomysł zorganizowania wydarzenia, w którym motocykle i skutery zagrają pierwsze skrzypce, zdaje się być trafiony w dziesiątkę. Targi są najlepszą okazją by bliżej przyjrzeć się temu co oferuje branża – ogromna powierzchnia wystawiennicza, konferencje i spotkania sprzyjające nawiązywaniu efektywnych kontaktów biznesowych.

Pierwsze dwa dni KIELCE MOTO-EXPO mają charakter kontraktacyjny. Dedykujemy je producentom oraz importerom motocykli, skuterów, salonom sprzedaży pojazdów, punktom serwisowym, sklepom, producentom odzieży oraz elementów poprawiających bezpieczeństwo, akcesoriów, klubom i stowarzyszeniom użytkowników jednośladów. Natomiast ostatni dzień targów będzie dostępny również dla klientów ostatecznych, chcących zapoznać się z nowościami na rok 2016.

Targi KIELCE MOTO-EXPO odbędą się wspólnie z Międzynarodowymi Targami Rowerowymi KIELCE BIKE-EXPO. W ciągu 5 lat wystawa KIELCE BIKE EXPO awansowała na pierwsze miejsce wśród najważniejszych imprez w kraju, a równocześnie jest jedną z najlepszych dla tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej, czego wyrazem jest przyznane dla Targów wyróżnienie BCC za jakość usług - Europejski MEDAL. Liczymy, że debiutujące targi motocykli i skuterów powtórzą ten sukces.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA