Targi Motor Show 2015: Najciekawsze auta

Wszystkie nowe, lśniące i cieszące oczy zwiedzających. Z całego ogromu aut, jakie pokazano na tegorocznym Motor Show w Poznaniu, wybraliśmy te, które naszym zdaniem są wyjątkowo ciekawe i warte uwagi. 

Targi Motor Show w Poznaniu rozrastają się z roku na rok i zyskują coraz większe znaczenie dla producentów, którzy coraz chętniej wystawiają swoje modele na tej największej motoryzacyjnej imprezie w Polsce. Co ważne, hale wystawowe wypełniają nie tylko znane i pospolite marki jak Volkswagen, Skoda, czy Mazda, ale widzimy tam również producentów absolutnie ekskluzywnych i, wydawałoby się, zupełnie niszowych w naszym kraju, jak Rolls-Royce, Aston Martin czy Maserati. Najlepszym dowodem na rosnącą rangę tego wydarzenia są premiery poszczególnych modeli, które właśnie wchodzą na nasz rynek, a także coraz liczniejsze concept cary pokazywane na stoiskach. Właśnie od nich zaczniemy nasze zestawienie.

REKLAMA

 

Nissan Sway


To jeden z kilku konceptów, które producenci coraz chętniej pokazują nam na targach w Poznaniu. Sway niczym wisienka na torcie zdobi stoisko Nissana i jest ciekawym punktem całych targów.  To przyciągające spojrzenia autko jest oczywiście zapowiedzią przyszłej Micry, której stylistyka będzie zbliżona właśnie do tej ze Sway’a. Widzimy w nim charakterystyczne dla najnowszych Nissanów elementy jak np. grill w kształcie litery V, czy też ciekawe zakończenie linii okien, które jednocześnie dzieli karoserię na dwie części pozwalając na interesujące, dwukolorowe malowanie nadwozia.

 

Mercedes-Amg GT

Poznań Motor Show 2015 fotorelacja

Stoisko Mercedesa na Motor Show w Poznaniu to zawsze jedno z najbardziej obleganych miejsc. Zasługą tego jest obecność niemalże całej gamy modelowej jaką aktualnie dysponuje producent, którą wspomagają takie rarytasy jak G-klasa 6x6 w roku ubiegłym, czy właśnie AMG GT w tym roku. Jako pierwsi w Polsce mieliśmy okazję przetestować tego „Meśka” skoncentrowanego na podebraniu klientów Porsche 911. Relacja z tej przygody już w majowym numerze magazynu auto motor i sport!

 

Porsche Cayman GT4


Na stoisku Porsche też nigdy nie brakowało pięknych i interesujących aut. W tym roku mamy niebywałą okazję zobaczyć najnowsze coupe tego producenta, które swoją światową premierę miało zaledwie miesiąc temu na Salonie Samochodowym w Genewie. Cayman GT4, to on zasługuje na szczególną uwagę podczas spaceru po stoisku Porsche. Nie przegapcie innych, nie mniej ciekawych modeli jak 911 Targa GTS, 911 GT3, czy Cayenne e-Hybrid.

 

Arrinera Hussarya

Arrinera Hussarya na Poznań Motor Show 2015fot. auto motor i sport
Arrinera Hussarya na Poznań Motor Show 2015
To niewątpliwie jeden z najważniejszych punktów na mapie całych Targów Motor Show 2015. Z utęsknieniem wyczekujemy finalnej wersji tego superauta. Mieliśmy okazję zamienić kilka słów z twórcami tego pojazdu, więc żeby się nie powtarzać, odsyłamy do strony, gdzie mamy nadzieję znajdziecie odpowiedzi na te pytania, które pewnie i wam chodzą po głowie.

 

BMW


To jest wielki debiut tego producenta na Motor Show. Odwiedzający hale wystawowe co roku powtarzali: „Audi? Jest. Mercedes? Też. BMW? A gdzie jest BMW?”. W tym roku nie zabrakło i tego producenta, a jego debiut trzeba zaliczyć do bardzo udanych. Na jego stanowisku zobaczymy nie tylko wiele modeli, w przyśpieszających puls wersjach „M”, ale również hybrydowe superauto – i8 w towarzystwie kilku i3.

 

Jaguar XE


Nie jest może najważniejszy ani najbardziej ekscytujący, ale bardzo byśmy chcieli żeby taki był i zdobył serca kierowców przełamując tym samym hegemonię niemieckich sedanów. Wraz z F-typem pokazuje drogę, jaką będzie podążał Jaguar w następnych latach projektując następne samochody. W jego ślady poszedł już świeżo zaprezentowany, większy model XF.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA