Targi Motor Show Poznań 2015: Arrinera Hussarya

Arrinera Hussarya to pierwszy supersamochód, który zostanie zaprezentowany już podczas Poznań Motor Show 2015 w kwietniu.

Arrinera Hussarya

To będzie jedna z gorętszych, o ile nie najgorętsza premiera tegorocznego Poznań Motor Show 2015. Arrinera Automotive zaprezentuje swoją Hussaryę w dwóch wersjach: cywilną i wyścigową. Na razie nie wiadomo, czym będą wyróżniać się oba warianty. 

REKLAMA

Auto zostanie zaprezentowane jeszcze przed całkowitym zakończeniem prac. „Po przeprowadzonych jesienią 2014 roku w Białej Podlaskiej testach otrzymaliśmy liczne zapytania, kiedy znowu będzie możliwe zobaczenie Arrinery na żywo” – mówi Piotr Gniadek wiceprezes Zarządu Arrinera SA. „To dlatego postanowiliśmy nie czekać z pokazaniem naszego superauta do zakończenia projektu i zdecydowaliśmy się zaprezentować go na najbliższych targach Motor Show w Poznaniu” - dodaje.

Publiczności zostanie pokazane auto testowe, bez kamuflażu. Arrinera napędzana jest 6,2-litrowym silnikiem V8, połączonym z wyczynową skrzynią biegów i hamulcem aerodynamicznym, skonstruowanym wspólnie z Politechniką Warszawską. Po osiągnięciu 120 km/h spoiler automatycznie się wysuwa, a wbudowany akcelerometr analizuje przeciążenia podczas hamowania, przesyłając sygnały do siłowników, które ustawiają płat pod kątem maksymalnie do 55 stopni, skracając drogę hamowania nawet o kilkadziesiąt metrów.

W pierwszej serii produkcji zostanie wyprodukowanych 33 egzemplarze polskiego supersportowego auta. Na Arrinerę jest chętnych ponad 200 kupców, w tym 37 z naszego kraju. Auto ma kosztować ponad 500 tys. zł.

Zobacz również:
REKLAMA