Targi Motor Show Poznań 2015: Aston, Rolls-Royce i Praga R1

Motor Show Poznań 2015 to nie tylko premiery ważnych dla rynku aut, ale też tych luksusowych i egzotycznych. Na targach pojawi się m.in. Aston Martin, Rolls-Royce, a także wyjątkowa Praga R1.

Praga R1

Na stoisku Astona Martina zobaczymy, nie najnowszego, ale bardzo gorącego V12 Vantage S. Swoją stylistyką auto będzie przyciągało widzów jak magnes. Pod maską pracuje 6-litrowe V12 o mocy 573 KM i 620 Nm. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem siedmiostopniowej skrzyni Sportshift III AMT.

REKLAMA

Rolls-Royce na targi w Poznaniu przygotował trzy modele: Phantom, Wraith oraz Ghost. Pierwszy z nich to flagowy model brytyjskiej marki, zaprojektowany głównie po to, żeby sprawiać przyjemność pasażerom tylnej kanapy. Wraith to bardziej dynamiczny model, silnik V12 produkuje 632 KM, a auto do 100 km/h rozpędza się w 4,6 s. Z kolei Ghost to najmniejsza (co nie znaczy mała) limuzyna Rollsa. Ciekawostką będzie program Bespoke, który umożliwia dopasowanie auto do bardzo grymaśnych, indywidualnych potrzeb klienta. Bespoke daje do wyboru od ponad 40 tys. kolorów karoserii do elementów światłowodowych w technologii Starlight Headliner.

Trzecią bardzo interesującą propozycją będzie wyścigowa Praga R1. Mimo, że nazwa pochodzi od czeskiej stolicy, to auto powstaje na obrzeżach Bratysławy. Ważący zaledwie 592 kg pojazd ma 270 KM mocy i do setki przyspiesza w 3 sekundy. To niezwykłe auto (i wiele, wiele więcej atrakcji) będziecie mogli znaleźć na naszym stoisku w hali 6A.

ponad czterdziestu czterech tysięcy kolorów karoserii po instalację elementów światłowodowych w technologii Starlight Headliner

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA