Targi Motor Show Poznań 2015: Premiery VW

VW Golf GTE, Passat GTE i Sharan po faceliftingu - takie nowości na swoim stosiku w Poznaniu pokaże niemiecka marka.

VW Passat GTE

Znamy już wiele premier planowanych na targi motoryzacyjne Motor Show Poznań 2015. Teraz Volkswagen dołącza do nich swoje trzy grosze, a raczej trzy nowości.

REKLAMA

Na stoisku VW w hali o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych zobaczymy w sumie 20 modeli, w tym 3 nowości. Dwie hybrydy - Golf GTE i Passat GTE - to ekologiczne pojazdy ze sportowymi aspiracjami. W Golfie GTE zamontowano benzynowy silnik 1.4 TSI o mocy 150 KM połączony z 102-konnym motorem elektrycznym. Łączna moc zespołu napędowego wynosi 204 KM. Efektem tego jest 100 km/h osiągnięte już po 7,6 s. Przy tym, katalogowo zużycie paliwa ma wynosić średnio 1,5 l/100 km.

W Passacie GTE ta sama jednostka napędowa jest nieco mocniejsza (benzynowy 156 KM, elektryczny 115 KM). Na osiągi przekłada się to następująco: setka w 8 sekund, prędkość maksymalna 220 km/h. Na samej baterii elektrycznej Passat jest w stanie przejechać do 50 km. Na pełnym baku i baterii można tym autem przejechać z Gdańska do Budapesztu. Pełne ładowanie baterii trwa ok. 4h. Po zamontowaniu tzw. Wallboxa czas można skrócić o połowę.

Trzecią nowością Volkswagena jest odnowiony Sharan. W aucie całkowicie zmieniono systemy multimedialne – po raz pierwszy dostępne będą aplikacje „MirrorLink”, „CarPlay” (Apple) oraz „Android Auto” (Google).

Wszystkie silniki mają turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk paliwa. Dwa nowe silniki TSI mają moc 150 KM oraz 220 KM. Nowe diesle występują w trzech wariantach mocy: 115 KM 150 KM i 184 KM.

Stoisko VW będzie w hali 3a.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA