Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Aston Martin Vulcan

Brytyjczycy postanowili wziąć udział w walce z McLarenem, Ferrari i Porsche o miano najlepszego producenta aut sportowych. Już w Genewie zaprezentowane zostanie najnowsze angielskie hiperauto - Aston Martin Vulcan.

cdntbs.astonmartin.com

Aston Martin zapowiedział nadejście nowego modelu na Youtube, umieszczając tam niewiele jednak mówiący, krótki filmik. Niestety, nie znamy żadnych szczegółów dotyczących tego tajemniczego auta. Aston Martin nie podał ani danych technicznych, ani nawet szkicu, czy zdjęcia ukazującego sylwetkę auta. Jedyne informacje, jakie nam przekazuje, to data jego prezentacji, jego nazwa oraz dźwięk silnika.

REKLAMA

Vulcan prawdopodobnie będzie wypuszczony w super krótkiej serii ograniczonej do 30 egzemplarzy. Należy podkreślić, że auto nie będzie dopuszczone do ruchu drogowego, a przeznaczone wyłącznie na tor konkurować będzie z podobnymi autami, jak Ferrari LaFerrari FXX czy McLaren P1 GTR.

 

 

Choć brak jakichkolwiek danych związanych ze specyfikacją auta, to możemy sobie pozwolić na pewne domysły. Spodziewać się można silnika jest V12, który swoją mocą może równać się, a nawet przewyższać model One-77 i jego 750 KM. Wykonane z włókna węglowego nadwozie i ekstremalnie dopracowana aerodynamika to kolejne elementy, których można spodziewać się po tym aucie.

Aston Martin Vulcan na wystawie samochodowej w Genewie dumnie będzie się prezentował na stoisku brytyjskiego producenta obok modelu Vantage GT3, czyli najbardziej hardcorowego drogowego Astona Martina w historii. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA