Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Ford Edge Sport

Na genewskich halach wystawowych Ford przedstawia kilka modeli, które rozszerzą jego ofertę atrakcyjnych, dynamicznych samochodów. Jednym z nich jest nie oferowany nigdy wcześniej na starym kontynencie Ford Edge Sport. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Model Edge nigdy wcześniej nie był oferowany na naszych europejskich rynkach. Do tej pory jedynie za „wielką wodą” mieli możliwość sprawienia sobie tego SUV-a. Ale specjalnie im tego nie zazdrościliśmy, bo Edge był typowym „amerykaninem”, odstającym od europejskich aut jakością i finezją.

REKLAMA

Teraz jednak ma się to zmienić, bo już od pierwszego spojrzenia Edge zachęca muskularnością, jakby zdradzał swój rodowód, który z przywary stał się zaletą. Najbardziej uwagę zwraca tylna część auta, połączone ze sobą światła, dwie dosadne końcówki wydechu w połączeniu ze złotym lakierem i czarnymi alufelgami razem tworzą spójną i dynamiczną całość.

   

Nowy SUV poza atrakcyjną stylistyką ma kusić również bogatym wyposażeniem i nowymi technologiami. Ford podkreśla obecność systemu Adaptive Steering, który optymalizuje i ułatwia kierowanie pojazdem poprzez stałe zmienianie przełożenia układu kierowniczego w zależności od prędkości. Ciekawym rozwiązaniem jest także system aktywnej redukcji szumów wykorzystujący system audio, by wzmocnić dźwięk silnika i poprawić szeroko pojętą atmosferę wewnątrz auta.

Ford dedykuje swojego europejskiego debiutanta do ludzi nowoczesnych, lubiących dobrze wyglądać i czerpać przyjemność z prowadzenia auta. Mamy nadzieję, że Edge dobrze przyjmie się na europejskim rynku. Chętnie widzielibyśmy go częściej niż Kugę, której co prawda nie można nic zarzucić, ale atrakcyjnością nie dorównuje swojemu amerykańskiemu kuzynowi. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA