Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Hyundai Tuscon zastąpi ix35

Europejczycy muszą się pożegnać z ix35. Już za niecałe dwa tygodnie w Genewie zadebiutuje Hyundai Tuscon, który będzie bezpośrednim następcą ix-a. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kto by pomyślał, że od momentu debiutu pierwszego SUV-a Hyundaia w roku 2001, czyli modelu Santa Fe, ten koreański producent na samym tylko rynku europejskim sprzeda ponad milion SUV-ów! Ten segment jest dla Hyundaia niezwykle ważny, w roku 2014 odchodzący już do historii średni SUV stanowił aż 20% sprzedaży wszystkich aut tego producenta na rynku brytyjskim.

Dwa słowa wytłumaczenia wymaga również nowe nazewnictwo. Choć tak naprawdę nie jest ono nowe. Jest to jedynie powrót to pierwotnej nazwy jaką tytułowano średniego SUV-a w Hyundaiu. „Tuscon” utrzymał swoje imię jedynie na rynku amerykańskim, w Europie mieliśmy, jak się okazuje jednogeneracyjny epizod z „ix35”.

To, że średni SUV jest dla Hyundaia bardzo ważnym modelem można zauważyć już po samej karoserii. Trzeba przyznać, efekty pracy designerów są więcej niż zadowalające. Śmiałe i ostre linie nadwozia przypominają nie tak dawno zaprezentowaną, najnowszą generację Santa Fe. Z przodu auta nie zapomniano o sześciokątnym grillu, będącym znakiem rozpoznawczym Hyundaia, ani nie zapomniano dodać świateł do jazdy dziennej w technologii LED.

Wnętrze nowe Tuscona można najkrócej opisać jako udaną ewolucję tego, które skrywało nadwozie starego ix35. Hyundai zapowiada poprawę jakości materiałów oraz ergonomii wszystkiego, co w zasięgu ręki kierowcy. Zbudowany na nowej płycie podłogowej SUV ma charakteryzować się również poprawą w zakresie przestronności kabiny pasażerskiej oraz przestrzeni bagażowej, która teraz pomieści 513 litrów.

   

W większym wnętrzu znajdziemy również więcej gadżetów. Będą podgrzewane i wentylowane siedzenia, automatyczna klapa bagażnika i system nawigacji trzykrotnie szybszy od tych montowanych do tej pory. Jak zapowiadają ludzie z Hyundaia, nowy Tuscon ma być jednym z lepiej wyposażonych aut w swoim segmencie. Dowody? Asystent pasa ruchu, system wykrywający auta w martwym polu, asystent parkowania, system rozpoznający znaki drogowe, system unoszący maskę auta podczas zderzenia z pieszym lub rowerzystą by złagodzić skutki wypadku czy 180-stopniowy radar pokazujący otoczenie za pojazdem.

Gama silników składać się będzie z 2 jednostek benzynowych i 3 diesli. „Benzyniaki” reprezentować będzie motor o pojemności 1,6-litra w dwóch wariantach mocy: 135 i 176 KM. Miłośnicy diesli wybierać będą mogli spośród 3 opcji: mniejszego 1,7 o mocy 115 KM i większego 2-litrowego motoru o mocy 136 KM lub 184 KM w mocniejszej wersji.

Co ciekawe, wszystkie Tuscony mające trafić do europejskich klientów wyprodukowane będą w Europie, a konkretnie u naszych południowych sąsiadów – Czechów.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA