Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Nowy DS 5 - już bez logo Citroena

Ekstrawagancki design, dynamiczne nadwozie i... brak logo Citroena. Od teraz DS 5 będzie przedstawicielem nowej marki.

W związku z sukcesem sprzedażowym Citroena, Francuzi postanowili stworzyć odrębną markę - DS.

REKLAMA

Pierwszym jej przedstawicielem jest model DS 5. To auto jest dobrze znane jako Citroen DS5, więc można to uznać za facelifting. Co zmieniło się w aucie pod nowym szyldem? Linia nadwozia, charakterystyczne zderzaki i wydechy o nietypowym kształcie pozostały niezmienione. Z zewnątrz zmianom uległy jedynie przednie lampy, którym dołożono LED-y.

W środku zawitał nowy, dotykowy ekran, który uporządkował trochę kokpit. Mianowicie zniknęło z niego 12 przycisków i teraz większość funkcji znajduje się na ekranie.

Citroen będzie kreował markę DS na premium, więc w nowym DS 5 nie mogło zabraknąć high-ednowego systemu audio Denon, kamery cofania, foteli z masażem czy systemu Mirror Screen, który wyświetla obraz ze smartfona na ekranie samochodu.

Pod maską też nowości. Benzynowy motor 1.6 THP ma teraz 165 KM i 240 Nm (więcej od poprzednika). Zawitały także 4 diesle: BlueHDI 120KM, BlueHDI 150, BlueHDI 180 i Hybrid 4x4 Diesel (w momencie debiutu pierwszy tego typu silnik). Hybrydowy diesel ma 200 KM i katalogowo spala tylko 3,1l/100 km.

Premiera nowego DS 5 odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA