Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Qoros 3 City SUV

Chińska marka Qoros produkuje samochody inne, niż pozostałe produkty z Dalekiego Wschodu. Qoros chce zawalczyć o europejskiego klienta, a więc ich auta muszą być na wysokim poziomie. Ich najnowszą bronią jest model 3 City SUV, który zadebiutuje w Genewie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Ten długi na 445 cm crossover z Chin chce konkurować z Hondą CR-V, Mitsubishi Outlanderem, Nissanem Qashqai, czy Skodą Yeti. Rozmiarami przewyższa większość swoich konkurentów.

REKLAMA

Qoros 3 City SUV w dużej mierze jest opary na mniejszym, kompaktowym bracie Qoros 3. Jednak prześwit w stosunku do niego zwiększył się o 67mm i wynosi teraz 17cm. Auto jest typowym autem o pseudoterenowym wyglądzie. Plastikowe błotniki, większe koła, relingi dachowe to typowe cechy aut tego gatunku.

Chiński Qoros może pochwalić się maksymalną oceną w testach zderzeniowych Euro NCAP - 5 gwiazdek. To wyjątek wśród aut chińskich.

Pod maską "chińczyka" pracuje benzynowy silnik 1.6 turbo o mocy 156 KM. Motor może współpracować z manualną lub automatyczną skrzynią biegów - obie po 6 przełożeń. Z "manualem" auto do setki przyspiesza w 10,1 s, w przypadku skrzyni automatycznej wartość ta wynosi 10,8 s. Średnie spalanie plasuje się na poziomie 7 litrów na setkę.

My będziemy mieli problem z kupnem aut marki Qoros. W Polsce na razie nie ma oficjalnego dealera tej marki, najbliższy znajduje się w Bratysławie. Tam mniejszy Qoros 3 kosztuje ok. 20 tys. euro, więc 3 City SUV będzie prawdopodobnie droższy.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA