Targi Poznań Motor Show 2020 ofiarą koronawirusa. Jest nowa data

Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 odwołane w terminie 26-29 marca. Nie oznacza to jednak, że się nie odbędą. Znamy nową datę imprezy.

Targi motoryzacyjne Auto Motor i Sport
Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show, fot. Michał Szymaczek

Dopiero co przez epidemię koronawirusa COVID-19 odwołane zostały targi Genewa 2020, a już ofiarą pada kolejne motoryzacyjne wydarzenie. Mowa o poznańskich targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2020. W przeciwieństwie jednak do genewskiego salonu, poznańska impreza nie jest odwołana, a póki co przeniesiona na inny termin.

W tym miejscu dodajmy, że salon samochodowy w Genewie, choć odwołany, obfituje w premiery online. Pełną relację znajdziecie w naszym serwisie specjalnym Targi Genewa 2020.

Oto treść oficjalnej informacji, jaką otrzymaliśmy od rzecznika prasowego Poznań Motor Show w sprawie nie tyle odwołania targów Poznań Motor Show 2020, co ich marcowej daty i zmiany terminu:

Informacja o przełożeniu terminu bloku targów motoryzacyjnych. Z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie, wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa, zarząd Grupy MTP po konsultacjach z wystawcami i partnerami targów podjął decyzję o przesunięciu terminu bloku targów motoryzacyjnych: Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress, Targów Techniki Motoryzacyjnej z terminu od 26 do 29 marca 2020 na termin od 18 do 21 czerwca 2020 roku.

Znamy więc nowy termin. Targi Poznań Motor Show 2020 odbędą się w dniach 18-21 czerwca 2020 roku. O ile do tego czasu epidemia i towarzysząca jej ogólnoświatowa panika ustąpią.

Czytamy jednak dalej:

Z najwyższą uwagą śledzimy również komunikaty udostępniane przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) oraz instytucje rządowe. Monitorujemy także sytuację na rynku spotkań na świecie. Po analizie przykładu największych targów motoryzacyjnych w Genewie, troską zarządu Grupy MTP było to, aby takiej decyzji nie podejmować w ostatniej chwili, z uwagi na dobro klientów. Biorąc pod uwagę duże ryzyko konieczności odwołania wydarzenia, z szacunku dla zwiedzających i wystawców podjęliśmy tę decyzję z wyprzedzeniem.

I to się chwali. Organizatorzy Targów Genewa 2020 czekali bowiem do ostatniej chwili, nie zamierzając do końca odwoływać wydarzenia. Dopiero decyzja szwajcarskiego ministerstwa zdrowia, zakazująca organizacji zgromadzeń większych niż 1000 osób, zmusiła organizatorów do odwołania.

Poznań Motor Show – największa impreza motoryzacyjna

Targi Poznań Motor Show odbywają się nieprzerwanie od 2010 roku, z każdą kolejną edycją zyskując na znaczeniu. Edycję  2019 odwiedziły rzesze fanów motoryzacji i choć rekord frekwencji nie padł, to gorących premier nie zabrakło. Premiery Poznań Motor Show 2019 zobaczycie tutaj.

Czterodniowa impreza, trwająca od 28 do 31 marca 2019 roku, przyciągnęła do Poznania dokładnie 146 718 osób. Dla przypomnienia, rok wcześniej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich gościło 151 437 osób, a w 2017 roku impreza przyciągnęła łącznie 135 023 osoby.

Zwiedzający mogli zobaczyć ekspozycję przygotowaną przez 170 wystawców. Składało się na nią pięć salonów - samochodowy, motocyklowy, kamperowy, truck oraz detailingu. Zaprezentowano ponad 1000 pojazdów, które pomieszczone były w 15 pawilonach. Na targach pokazano 60 modeli premierowych, w tym auta koncepcyjne.

Zobacz również:
REKLAMA