Targi SEMA – Top 5

SEMA to bardzo specyficzna impreza. Na niej prezentowane są mocno zmodyfikowane auta różnych firm tuningowych. Często nie brakuje też samochodów światowych producentów.

SEMA 2016 Top 5
SEMA 2016 TOP 5

SEMA to skrót od Specialty Equipment Market Association. Pierwsza edycja targów odbyła się w 1967 r. Miejscem, gdzie zadebiutowały było Los Angeles. W 1975 roku imprezę przeniesiono do Anaheim w stanie Kalifornia. Do Las Vegas targi zawitały w 1977 r.  W 1967 roku na targach pokazano tylko 5 premierowych modeli, wśród których pojawił się m.in Ford GT40. 

W tym roku obrodziło bardzo ciekawymi projektami piekielnie mocnych samochodów, ale i ciekawie przerobionych klasyków. Postanowiliśmy wybrać 5 najciekawszych aut, które pojawiły się na tegorocznych targach SEMA. Oczywiście to dość subiektywny wybór, gdyż na SEMA co roku pojawia się kilkaset modeli. 

Mansory Bentley Bentayga

5. Mansory Bentley Bentayga

Niemiecki tuner Mansory mocno zaszalał przy autorskim projekcje Bentleya Bentaygi. Ale czy kogoś to dziwi? Radykalne przeróbki od Mansory to wizytówka niemieckiego tunera. Bentayga ma odważny body kit, 23-calowe obręcze kół i silnik wzmocniony do 700 KM. A co z estetyką i dobrym smakiem? Te nie przypłynęły do Los Vegas.

Ford Mustang GT4
Ford Mustang GT4 na SEMA

4. Ford Mustang GT4

Producent spod znaku "błękitnego owalu" przygotował na tegoroczne SEMA Mustanga GT4, czyli aut stworzone według regulaminu takich serii jak IMSA Continental Tire SportsCar Challeng czy GT4 European Series. Pod maską tego samochodu wyposażonego w dodatkowe spojlery i lotki pracuje motor 5.2 V8, ten sam co w drogowym Shelby GT350. Siła napędowa na tylne koła trafia przez 6-biegową skrzynię sterowaną łopatkami przy kierownicy.

Toyota Land Speed Cruiser
Toyota Land Speed Cruiser na SEMA 2016

2. Toyota Land Speed Cruiser

Prędkość 220 mph, to zaokrąglając 354 km/h. Tyle jest w stanie osiągnąć Toyota Land Speed Cruiser. Czyste szaleństwo. Samochód został obniżony, a silnik V8 o pojemności 5,7 l dostał dwie turbosprężarki Garretta. Siła napędowa jest przekazywana przez skrzynię ATI. To prawdopodobnie najszybszy SUV na ziemi. Osobiście balibyśmy się do niego wsiąść, chyba że jazdy odbywały by się na pasie startowym.

Gumot GT4586 Donut Media
Gumot GT4586

1. Gumout Toyota GT4586

Przepis szalony i prosty - weź silnik z Ferrari 458italia i przeszczep go do Toyoty GT86. Irracjonalne? Może, ale takie właśnie projekty cieszą się uznaniem odwiedzających targi SEMA. Auto zostało stworzone przy udziale Ryana Tuercka and Shawna Hudspetha. Ten pierwszy to drifter na co dzień startujący w zawodach Foromuły D Toyotą GT86. Jego nowa "zabawka" ma silnik V8 4.5 z Ferrari o mocy 570 KM. Jakieś pytania?

A tak ryczy i szaleje GT458:

REKLAMA