Targi Samochodowe Genewa 2015: Koncepcyjna Kia Sportspace

Dosłownie kilka dni temu Kia podsycała naszą ciekawość dość tajemniczym zdjęciem. Dziś możemy już podziwiać Koncepcyjną Kię Sportspace w pełnej krasie. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kia zaspokoiła naszą ciekawość, którą wzbudziła publikując zdjęcie ukazujące jedynie przód concept cara, którego zamierza pokazać na Targach Motoryzacyjnych w Genewie już 3 marca. Dziś możemy już potwierdzić nasze przypuszczenia. Choć pojazd nie nosi jeszcze nazwy „Optima”, bo ochrzczono go mianem Sportspace, to raczej nie mamy wątpliwości, że jest zapowiedzią następcy aktualnego modelu.

Koreańczycy reklamują Sportspace’a jako grand tourera adresowanego dla aktywnych osób, którzy raz na jakiś czas potrzebują większej przestrzeni bagażowej nie tracąc nic ze stylu. Na każdym kroku ludzie z Kii starają się podkreślić jego dynamiczne linie, sportowy styl i „lajfstajlowy” image.

   

Jak już pisaliśmy, Sportspace został zaprojektowany w europejskim stidium designu Kii we Frankfurcie, gdzie pod przewodnictwem głównego projektanta marki została mu nadana forma, którą możemy podziwiać na zdjęciach. Całość faktycznie sprawia wrażenie dynamicznej bryły z agresywnym przodem i nie mniej ciekawym tyłem z dwiema końcówkami wydechu. Sportspace zdaje się więc celować w coraz popularniejszy segment sportowych „kombiaków”. Ten rasowy klimat przenika również do wnętrza conceptu, gdzie uwagę przykuwają fotele o ciekawej fakturze, wysoki tunel środkowy, sportowa kierownica oraz ogólny minimalistyczny styl.

Zobacz również:
REKLAMA