Targi Samochodowe Genewa 2015: Mercedes-Maybach Pullman

Mercedes-Maybach Pullman oferuje luksus nie dla biznesmenów, szejków, czy prezydentów, ale dla królów. Takiego "wypasu" w Klasie S jeszcze nie było.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Najpierw powstała Klasa S, potem jej przedłużona wersja, potem przedłużona wersja przedłużonej wersji, czyli Mercedes-Maybach, a teraz witamy 6,5-metrowego giganta Mercedesa-Maybacha Pullman.

REKLAMA

Mercedes miał już w swojej nowoczesnej karierze wersję Pullman. Pierwsza taka wersja pojawiła się w roku 1965. Ostatnia to opancerzona i przedłużona wersja Klasy S (W221). Teraz w najnowszej generacji Pullman powraca w 6,5-metrowej, ultraluksusowej odmianie.

Pasażerowie tego auta mogą się poczuć jak królowie, którzy patrzą na swoich poddanych zza wzmocnionych i przyciemnionych szyb, siedząc na skórzanych, komfortowych tronach.

Wchodząc przez ogromne i masywne drzwi ukazuje nam się wewnątrz kraina pikowanej skóry i luksusowych materiałów. Jedyne auto z jakim można porównać Pullmana to tylko Rolls-Royce Phantom. Ale nawet taka katedra na kołach jest aż o 70 cm krótsza od niemieckiego giganta. Pullman ma 6,5 metra długości, a rozstaw osi wynosi tu 4,4 metra. Imponujące!

Mercedes-Maybach Pullman 2015

Wewnątrz oprócz luksusu obecna jest nowoczesna technologia. Wszystko sterowane elektronicznie, włącznie z masażami, ogromnym oknem dachowym, otwieraniem i zamykaniem drzwi (co by sobie nadgarstka nie nadwyrężyć), high-ednowym systemem audi Burmester oraz 18,5-calowym monitorem.

Nie podano masy tego pojazdu, choć biorąc pod uwagę ogromne rozmiary i jeszcze więcej elektronicznych zabawek we wnętrzu, możemy spodziewać się wagi powyżej trzech ton. Żeby takiego kloca rozpędzić potrzebny jest duży silnik. Tutaj jest największy. 6-litrowe V12 Bi-turbo ma 530 KM i 830 Nm momentu obrotowego. Z pewnością Pullman nie jest rakietą, ale nie o to tutaj chodzi. Taki agregat wystarczy do sprawnego poruszania się po drogach szybkiego ruchu, bo do miasta to auto jest zwyczajnie za duże. O spalanie nie pytamy, bo nie wypada.

Cena? O tym dżentelmeni co prawda nie dyskutują, ale zapewne jesteście ciekawi ile ten salon na kołach kosztuje. Ceny zaczynają się od 500 tys. euro. Możliwości personalizacji auta jest mnóstwo, więc cena może być nawet większa o kilkadziesiąt tysięcy euro.

Mercedes-Maybach Pullman zadebiutuje już w marcu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA