Targi Samochodowe Genewa 2015: Najbardziej oczekiwane premiery

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie już marcu kilkadziesiąt aut będzie miało swoje oficjalne premiery. Przedstawiamy Wam, naszym zdaniem najciekawsze z nich.

Nowe Ferrari 488 GTB, Skoda Superb, Porsche Cayman GT4, Audi R8

 

Nowe Ferrari 488 GTB

Ferrari 488 GTB

Nowy model zastąpi, zaprezentowaną w 2009 roku 458 Italię. W 488 GTB (Gran Turismo Berlinetta) pojawi się też nowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 670 KM i aż 760 Nm. Nazewnictwem i stylistyką auto nawiązuje do klasycznego modelu 308 GTB. Ferrari znalazło się na pierwszym miejscu naszej listy, bowiem na to auto czekamy najbardziej.

 

Porsche Cayman GT4

Z wcale nie mniejszą ekscytacją niż na Ferrari, czekamy na to auto. To mniejszy i tańszy odpowiednik hardkorowego 911 GT3. Cayman GT4 pożyczył od starszego brata układ hamulcowy. Silnik także pochodzi z "911", ale z bardziej cywilizowanej odmiany Carrera S. Na północnej pętli toru Nürburgring, ostry Cayman wykręcił czas równy 7 minutom i 40 sekundom, co czyni go najszybszym w segmencie.

 

Nowa Skoda Superb

Skoda Superb

To najbardziej przyziemne auto w naszym zestawieniu, które miało swoją premierę kilka dni temu. Nie omieszkaliśmy jednak wstawić Skody Superb do naszego zestawienia, ponieważ w Genewie będzie wzbudzała niemałe zainteresowanie. Wśród swoich konkurentów dominuje ilością miejsca w kabinie i ciekawymi rozwiązaniami "Simply clever".

 

Nowa Honda Civic Type R

Honda Civic Type R

Do nowego Civica po raz pierwszy w historii sportowej odmiany Type R zawitał silnik z turbo. 2-litrowy motor i-VTEC rozwija teraz 280 KM i osiągami z pewnością dorównuje Golfowi R, czy Leonowi Cupra. Jednak stylistyką zdecydowania góruje nad swoimi rywalami. Wygląda jak wściekła, japońska wyścigówka. Czekamy z niecierpliwością!

 

Aston Martin

Na stoisku Astona będzie tłoczno. Brytyjczycy szykuję dwie bardzo ciekawe premiery. Jedną ujawnili, dotyczącą modelu Vantage GT3 ujawnili dość niedawno, ale już bardzo ciekawy Vulcan, trzymany jest w ścisłej tajemnicy. Nie mniej, czekamy na oba auta!

 

 

Światła laserowe teraz w opcji Audi R8

Nowe Audi R8

Co prawda, jeszcze nie widzieliśmy go oficjalnie, ale już wiadomo, że gorącą premierą na stoisku Audi będzie właśnie nowe R8. Niemcy nie ugięli się pod presją turbo-mody i pozostawili w spokoju widlastą, 10-cylindrową bestię. No, może nie całkiem w spokoju, bo podnieśli moc do 610 KM i 560 Nm. Dzięki temu, nowe R8 rozpędza się do setki w zaledwie 3,2 s.

 

Nowy Lotus Evora 400

Lotus Evora 400

Premiera z ostatnich dni. To najszybszy i najmocniejszy Lotus w historii. Pod maską Evory 400 pracuje silnik, tak, o mocy 400 KM, wykrzesanych z 3,5-litrowej V-szóstki. Miano najszybszego Lotus uzyskał poprzez poprawioną aerodynamikę i odchudzone o 22 kg nadwozie.

 

Nowy Morgan

Nowy Morgan

Ciekawostkę na targi motoryzacyjne w Genewie szykuje nam brytyjska manufaktura - Morgan. Te ręcznie produkowane, klasyczne samochody uchodzą za jedne z najbardziej oryginalnych, dostępnych dziś nowych aut. Na razie ciężko mówić o detalach nowego Morgana. Po zdjęciu możemy wnioskować, że nowy model będzie opierał się na modelu Aero.

 

Zobacz również:
REKLAMA