[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Tarraco - trzeci SUV Seata

Nowy Seat Tarraco to kolejny model, który rozszerzy portfolio hiszpańskiej marki i trzeci SUV, który dołączy do duetu Ateca i Arona.

Seat Tarraco Seat Tarraco

Tarraco to największy SUV w gamie modelowej SEAT-a. To model, który wyróżniają potężne gabaryty. Samochód pomieści aż siedem osób. Z kolei o terenowym potencjale Tarraco świadczą choćby masywne nadkola i duży prześwit.

Seat nie zdradził jeszcze ostatecznego kształtu nowego modelu, ale już dziś wiadomo, że Tarraco zagwarantuje kierowcom nie tylko wielozadaniowość i przestrzeń wnętrza, ale sprosta również codziennym wyzwaniom.

REKLAMA

Historia nazwy

Nazwa Seata Tarraco została wybrana w globalnym głosowaniu. Seat otrzymał aż 10 tys. zgłoszeń z propozycjami nazwy i ponad 140 tysięcy głosów oddanych na ulubione pomysły. Wybrana propozycja otrzymała ponad 35 proc. wszystkich głosów.

Inicjatywa #SEATszukaNazwy to pierwszy tego typu projekt hiszpańskiej marki, w ramach którego to fani Seata mogli wybrać nazwę nowego auta. Alboran, Aranda, Avila i Tarraco zmierzyły się w ostatnim etapie głosowania, a ostatecznie zwyciężyła nazwa Tarraco, która otrzymała 51 903 (35,52 proc.) ważne głosy.

Tuż za nią uplasowała się Avila z wynikiem 41 993 (28,74 proc.). Następne miejsca zajęły Aranda z 39 321 (26,91 proc.) głosami oraz Alboran z rezultatem 12 907 (8,83 proc.). Wyniki głosowania zostały potwierdzone przez niezależną firmę EY.

Tarraco jest pierwszą nazwą modelu Seata wybraną przez głosowanie i kolejną hiszpańską nazwą miejsca używaną do oznaczenia modelu marki. Tę tradycję zapoczątkowała w 1982 roku Ronda. W ciągu 36 lat na drogach pojawiło się jeszcze 12 modeli Seata inspirowanych nazwami nawiązującymi do iberyjskiej geografii: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Córdoba, Arosa, Leon, Altea i dwie ostatnie, Ateca i Arona.

Tarraco nawiązuje do oryginalnej nazwy Tarragony – znanego z fortyfikacji rzymskich jednego z najstarszych miast Półwyspu Iberyjskiego.

Seat Tarraco wyjedzie na drogi w drugiej połowie 2018 roku i zamknie triadę SUV-ów Seata, do której należą także modele Arona i Ateca.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij