REKLAMA

Tarraco - trzeci SUV Seata

Nowy Seat Tarraco to kolejny model, który rozszerzy portfolio hiszpańskiej marki i trzeci SUV, który dołączy do duetu Ateca i Arona.

Seat Tarraco
Seat Tarraco
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 125 600 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tarraco to największy SUV w gamie modelowej SEAT-a. To model, który wyróżniają potężne gabaryty. Samochód pomieści aż siedem osób. Z kolei o terenowym potencjale Tarraco świadczą choćby masywne nadkola i duży prześwit.

Seat nie zdradził jeszcze ostatecznego kształtu nowego modelu, ale już dziś wiadomo, że Tarraco zagwarantuje kierowcom nie tylko wielozadaniowość i przestrzeń wnętrza, ale sprosta również codziennym wyzwaniom.

REKLAMA

REKLAMA

Historia nazwy

Nazwa Seata Tarraco została wybrana w globalnym głosowaniu. Seat otrzymał aż 10 tys. zgłoszeń z propozycjami nazwy i ponad 140 tysięcy głosów oddanych na ulubione pomysły. Wybrana propozycja otrzymała ponad 35 proc. wszystkich głosów.

Inicjatywa #SEATszukaNazwy to pierwszy tego typu projekt hiszpańskiej marki, w ramach którego to fani Seata mogli wybrać nazwę nowego auta. Alboran, Aranda, Avila i Tarraco zmierzyły się w ostatnim etapie głosowania, a ostatecznie zwyciężyła nazwa Tarraco, która otrzymała 51 903 (35,52 proc.) ważne głosy.

Tuż za nią uplasowała się Avila z wynikiem 41 993 (28,74 proc.). Następne miejsca zajęły Aranda z 39 321 (26,91 proc.) głosami oraz Alboran z rezultatem 12 907 (8,83 proc.). Wyniki głosowania zostały potwierdzone przez niezależną firmę EY.

REKLAMA

Tarraco jest pierwszą nazwą modelu Seata wybraną przez głosowanie i kolejną hiszpańską nazwą miejsca używaną do oznaczenia modelu marki. Tę tradycję zapoczątkowała w 1982 roku Ronda. W ciągu 36 lat na drogach pojawiło się jeszcze 12 modeli Seata inspirowanych nazwami nawiązującymi do iberyjskiej geografii: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Córdoba, Arosa, Leon, Altea i dwie ostatnie, Ateca i Arona.

Tarraco nawiązuje do oryginalnej nazwy Tarragony – znanego z fortyfikacji rzymskich jednego z najstarszych miast Półwyspu Iberyjskiego.

Seat Tarraco wyjedzie na drogi w drugiej połowie 2018 roku i zamknie triadę SUV-ów Seata, do której należą także modele Arona i Ateca.

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA