Tatra powraca na rynek?

Czeska legenda motoryzacji planuje powrót na rynek samochodów osobowych. Ostateczne decyzje w tej kwestii zapadną dopiero w przyszłym roku, ale znamy już pierwsze szczegóły dotyczące ewentualnego modelu.

Tatra Tatra
Logo marki Tatra

W tej chwili firma Tatra zajmuje się produkcją ciężarówek oraz specjalistycznego ciężkiego sprzętu. Od jakiegoś czasu pojawiają się kolejne plotki o tym, że firma zamierza powrócić na rynek samochodów osobowych. Ostatnie informacje opublikował na ten temat opublikował kilka dni temu czeski dziennik „Ekonom”.

W centrali marki Tatra trwa dyskusja na temat pierwszego modelu tej marki w XXI wieku. Po raz ostatni firma pokazała samochód z tego segmentu w 1999 roku. Nowoczesna Tatra będzie nawiązywać do klasycznych pojazdów tej marki, ale powstanie na płycie podłogowej zapożyczonej od któregoś z dużych producentów samochodów. Byłoby to ciekawe rozwiązanie, zważywszy że klasyczne modele tatry były wyposażone w silnik V8 chłodzone powietrzem umieszczone za plecami pasażerów.

Niewykluczone, że nowy projekt będzie po prostu repliką klasycznej Tatry z przeszłości. Czeskie źródło donosi, że największe szanse ma model T600 zaprezentowany w 1948 roku. Nowsze modele raczej nie wchodzą w grę, ponieważ mogą się kojarzyć negatywnie z komunistycznym ustrojem.

Ostateczne decyzje w tej kwestii zapadną dopiero w przyszłym roku. Jeżeli projekt otrzyma zielone światło, to wersja produkcyjna modelu Tatry może kosztować nawet 100 tys. dolarów. Auto byłoby pozycjonowane w segmencie premium.

REKLAMA