Tej reklamy BMW zakazała brytyjska telewizja

Brytyjska agencja Advertising Standard Authority (ASA) zakwestionowała reklamę, promującą odświeżone BMW Serii 3. Według specjalistów, materiał filmowy zachęca do szybkiej i niebezpiecznej jazdy.

BMW 340i
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Reklama BMW Serii 3 została usunięta z brytyjskiej telewizji. Według agencji Advertising Standard Authority (ASA) spot promował niebezpieczną i brawurową jazdę. Doniesienia na reklamę złożyli sami widzowie, którzy mieli wątpliwości co do przekazywanych w filmie treści.

REKLAMA

"Made for curves" (stworzony do zakrętów) - tak BMW w swoim wideo promuje odświeżoną Serię 3, która została pokazana w bardzo mocnej, 326-konnej odmianie 340i. Broniącym etykę w reklamach najbardziej nie spodobał się fragment filmu, w którym lektor wyjaśnia, że "zakręt Cię zaprasza" i kiedy widzimy wskazówkę obrotomierza, podchodzącą pod czerwone pole. W oświadczeniu ASA czytamy, że "szybkie przyspieszanie i nadmierna prędkość nie zostały wyraźnie wskazane w ogłoszeniu. Uznaliśmy jednak, że samochód sprawiał wrażenie, jakby kierowca pokonywał zakręty z bardzo wysoką prędkością." Według nich to może skłaniać kierowców do niebezpiecznej jazdy.

Bawarska marka odpowiedziała, że "reklama nie zawiera żadnych odniesień do agresywnej lub szybkiej jazdy, a jedynie stawia wyzwanie ambitnym kierowcom, żeby czerpali radość z jazdy." Zobacz, czy ASA nie przesadziła, usuwając wideo z brytyjskiej telewizji.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA