Terenowe Iveco!

Iveco Massif
Iveco Massif
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 138 780 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, rama-2
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy model to tak naprawdę mocno zmodyfikowana hiszpańska terenówka o nazwie Santana Anibal. Włosi, zamiast tracić czas i pieniądze na opracowywanie własnej konstrukcji, po prostu zacieśnili współpracę z Hiszpanami.

Nadwozie Massifa spoczywa na niezwykle wytrzymałej ramie. Konstrukcja zawieszenia jest do bólu klasyczna - zastosowano tutaj paraboliczne resory piórowe z amortyzatorami teleskopowymi.

Nadwozie wykonane jest z blachy aluminiowej i swoim kształtem mocno przypomina klasycznego Land Rovera Defendera. Wynika to z faktu, że Santana przez lata montowała, a potem produkowała ten model angielskiej terenówki.

Pod maską Massifa wysila się jeden z dwóch silników wysokoprężnych, znanych z Iveco Daily. Oba mają cztery cylindry, 16 zaworów, system wtrysku common rail i prawie 3 litry pojemności skokowej.

Słabszy wyciska 146 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy o wartości 350 Nm, mocniejszy zaś - 176 koni mechanicznych i 400 Nm momentu obrotowego, dostępnego w imponującym przedziale od 1250 do 3000 obr/min.

Oba silniki współpracują z 6-biegową skrzynią mechaniczną produkcji ZF, posiadającą reduktor do jazdy terenowej. Massif dostępny jest z krótkim lub długim rozstawem osi i w czterech wariantach nadwozia - trzy-, pięciodrzwiowym, pickup i podwozie z kabiną.

Iveco Massif ma niedługo trafić także na polski rynek. Za autem przemawia atrakcyjna cena, która w Europie rozpoczyna się od 21 900 euro.

Źródło:Iveco

REKLAMA