Tesla Model 3 - Fiat skopiuje pomysł Elona Muska?

W rozmowie z serwisem Automotive News Europe sternik okrętu ochrzczonego literami FCA, Siergio Marchionne stwierdził, że nie dziwi go rekordowa ilość zamówień, które wpłynęły do Tesli na Model 3. Włoch podważa jednak ten sukces. 

Tesla Motors
Tesla Model 3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Sergio Marchionne jest sceptyczny w kwestii rekordowego wyniku, który padł przy składaniu zamówień na Teslę Model S. Włoch nie był zaskoczony tym faktem, ale zaznacza, że teraz przed Elonem Muskiem najważniejsza próba. Marchionne stwierdził, iż produkcja, dostarczenie samochodów do klientów i zysk będą największym sprawdzianem dla amerykańskiej marki, która kilka dni temu pokazał swój odświeżony produkt, topowego sedana Model S.

"Niech Elon Musk pokaże mi, że samochód przy takiej cenie jest opłacalny. Jeśli to zrobi, to z chęcią skopiuję pomysł, dodam włoski design i wprowadzę auto na rynek w ciągu 12 miesięcy" - ironizował prezes koncernu Fiat Chrysler Automobile. Tesla Model 3 ma kosztować od 35 000 dolarów. 

Marchionne nie jest fanem samochodów elektrycznych. Swego czasu głośno namawiał ludzi, aby nie kupowali Fiata 500e. Dziwne, nieprawdaż? Chodziło oto, że na każdym egzemplarzu elektrycznej "pięćsetki" koncern tracił 14000 dolarów. Patrząc na takie dane, nie dziwi nas, że Marchionne sceptycznie podchodzi do głośnego rekordu Tesli Model 3. Elon Musk jednak już nie raz udowodnił, że jego droga "pod prąd" przynosi sukces i profity. Czy tak będzie tym razem? Wszystko okaże się w przyszłym roku. Przypomnijmy, pierwsze egzemplarze Modelu 3 mają trafić do klientów pod koniec 2017 roku.  

REKLAMA