Tesla Model 3 – kiedy ruszy produkcja?

Takie pytanie zadają sobie nie tylko inwestorzy, ale przede wszystkim klienci Tesli. Elon Musk w końcu zdradził, kiedy ruszy linia produkcyjna Modelu 3 w Gigafactory.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Producent samochodów elektrycznych określił w końcu termin uruchomienia linii montażowej nowego Modelu 3. Elon Musk w rozmowie z zagranicznym magazynem oznajmił, że „ograniczona produkcja” ruszy w lipcu tego roku. Pierwsza partia samochodów trafi do pracowników oraz inwestorów marki Tesla.

REKLAMA

Po wyprodukowaniu partii testowej Tesla zamierza zwiększyć wolumen produkcyjny do 5 tys. Egzemplarzy tygodniowo, ale zaznacza, że nastąpi to dopiero we czwartym kwartale tego roku. W przyszłym roku docelowa produkcja to 10 tys. egzemplarzy tygodniowo. Będzie to możliwe dzięki wdrożeniu procesów produkcyjnych przez niemiecką firmę Grohmann Engineering, specjalizującą się w automatyzacji produkcji. Od stycznia spółka jest w rękach Tesli.

W tej chwili w fabrykach jest montowany niezbędny sprzęt do produkcji Modelu 3 oraz produkcji baterii. Inwestycja związana z przygotowaniem Gigafactory pochłonie 522 mln dolarów, ale szef Tesli liczy na szybki zwrot inwestycji.

W ostatnim kwartale Tesla wyprodukowała 24 882 egzemplarze samochodów, co jest prawie dwukrotnie lepszym wynikiem niż w tym samym okresie rok wcześniej – 14 037 sztuk. W tym samym czasie zwiększono liczbę sklepów stacjonarnych oraz punktów serwisowych z 210 do 265. Producent cały czas pracuje nad rozwijaniem sieci szybkich ładowarek Supercharger. W sumie na całym świecie znajduje się 790 stacji, co daje 5043 stanowisk do ładowania.

REKLAMA