Tesla Model 3 - rekord wszech czasów

Tesla Model 3 została oficjalnie zaprezentowana w piątek na specjalnej konferencji prasowej. Firma od razu zaoferowała przyjmowanie zamówień i przedpłatę w wysokości 1000 dolarów. Właściciel marki, wizjoner Elon Musk na pewno był zaskoczony tak dużym zainteresowaniem.

Tesla Motors
Tesla Model 3

Najnowszy samochód od Elona Muska ma kosztować 35 000 dolarów, co jak na rynek amerykański nie jest wygórowaną kwotą. Ma to być samochód "dla ludu", masowy. Jak to ma się do cen samochodów za Oceanem? Dla przykładu Chevrolet Cruze w USA kosztuje od 27 885 dolarów, a za Chevroleta Camaro trzeba zapłacić min. 26 695 dolarów. Musimy jednak pamiętać, że mówimy tu o podstawowych wersjach samochodów z konwencjonalnym napędem. Za elektrycznego Chevroleta Volta trzeba zapłacić minimum 34 095 dolarów.

Elektryczny Model 3 pobił rekord w historii motoryzacji pod względem ilości sprzedanych egzemplarz w tak krótkim czasie. Samochód miał swoją premierę w piątek, a do końca soboty Tesla zanotowała 276 000 zamówień! Najciekawsze jest jednak to, że pierwsze samochody do klientów trafią dopiero pod koniec przyszłego roku! Inną ciekawostką jest ekran dotykowy, który trafi do Modelu 3. We wnętrzu firma będzie montować 15-calowym ekran opracowany przez koreańskie LG Display.

Najnowsze dziecko Elona Muska ma osiągać pierwszą setkę w czasie poniżej 6 sekund oraz charakteryzować się maksymalnym zasięgiem 215 mil, czyli ok 346 km. Na oficjalnej stronie Modelu 3 Tesla przewidziała możliwość zamówienia auta przez polskich klientów. Czy to znak, że amerykańska marka Elona Muska wejdzie z oficjalnym przedstawicielstwem nad Wisłę? Mamy taką nadzieję, że stanie się to przed końcem 2017 roku.

REKLAMA