Tesla Model 3 trafi do pierwszych klientów

Tesla Model 3 trafi w końcu do produkcji. Dwa tygodnie przed terminem samochód otrzymał wszelkie niezbędne pozwolenia.

Tesla Motors
Tesla Model 3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas zapowiedzianej na Twitterze konferencji prasowej Elon Musk, szef firmy Tesla, zdradził długo wyczekiwaną informację, dotyczącą daty wprowadzenia najtańszego w gamie modelu do sprzedaży. A dokładniej mówiąc, daty przekazania pierwszych egzemplarzy Modelu 3 do właścicieli, którzy od wielu miesięcy czekają na realizację ich zamówień.

Proces homologacji i uzyskania wszelkich niezbędnych dokumentów zakończył się na dwa tygodnie przed czasem, co umożliwiło start masowej produkcji. Ta będzie rosnąć wykładniczo, bo o ile w sierpniu powstanie około 100 egzemplarzy, to we wrześniu będzie ich 1500, a od grudnia 20 tysięcy miesięcznie.

Pierwszych trzydziestu klientów otrzyma swój egzemplarz podczas specjalnie zorganizowanego przyjęcia, które odbędzie się 28 lipca. To o około pół roku wcześniej, niż zakładano.

Model 3 ma być najbardziej przystępnym cenowo pojazdem w gamie producenta, stąd też zainteresowanie nim jest ogromne. Oferowany obok dużego sedana Model 3 oraz SUV-a Model X, nowy Model 3 trafi do szerokiej rzeszy klientów. Liczba zamówień, które składane były od wielu miesięcy, sięga 500 tysięcy.

Bazowa cena Tesli Model 3 na rodzimym rynku ma wynosić 35 tys. dolarów. Nowy model jest częścią ambitnego planu osiągnięcia sprzedaży na poziomie 500 tys. aut w roku 2018 i miliona dwa lata później. Dlaczego ambitnego? W pierwszym kwartale do klientów trafiło łącznie 25 051 egzemplarzy Tesli.

Zobacz również:
REKLAMA