Tesla Model 3 z panelami słonecznymi

Tesla Model 3, która pod koniec roku zadebiutuje na rynku może wykorzystywać zasilanie energią z paneli słonecznych. To rozwiązanie wcześniej ma zadebiutować w większym Modelu S.

Tesla Motors
Tesla Model 3

Elon Musk nie tak dawno ujawnił, że jego firma pracuje nad nowym dachem szklanym tzw. Tesla Glass, który miałby wbudowane panele słoneczne. Te miałby zasilać energią elektryczną pokładowe systemy, jak klimatyzacja, czy multimedia.

Jeszcze ciekawszy jest fakt, ze Musk w jednym ze swoich wpisów na Twitterze poinformował, że nowy solarny dach nie jest kosztowny. A dodatkowo mógłby być otwierany. Z kolei samo rozwiązanie stosowali już inni producenci w modelach koncepcyjnych, jak np. Fisker. Swój projekt studyjny miał także Ford w postaci C-Maxa z panelami słonecznymi.

Toyota ogniwa fotowoltaiczne na dachu wprowadziła do nowego Priusa Plug-in. Auto ma wbudowane w dach panele słoneczne. Te są w stanie wytworzyć dodatkową energię elektryczną. A dzięki niej zasięg samochodu w trybie elektrycznym zwiększa się o 5 km dziennie.

W pierwszej kolejności Tesla Glass ma zostać wprowadzony w Modelu S mniej więcej w połowie przyszłego roku. Z kolei mniejszy sedan, Model 3 zadebiutuje dopiero pod koniec roku. A wersja z panelami słonecznymi naszym zdaniem powinna pojawić się nie wcześniej niż na początku 2018 r.

REKLAMA