Tesla Model S - facelifting elektrycznego sedana

W ramach faceliftingu projektanci zmienili przód auta, który upodobnia go do Modelu X i najnowszego Modelu 3. Zmiany objęły również wnętrze Tesli Model S. Nowe elementy wyposażenia oraz opcje wykończenia są teraz dostępne w topowym aucie od Elona Muska.

materiały prasowe
Tesla Model S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tesla Model S po faceliftingu wyróżnia się nowym grillem, bardzo podobnym do pokazanego w kilkanaście dni temu Modelu 3. Firma przekonstruowała nieco reflektory z lampami LED. W kabinie elektrycznego sedana możemy znaleźć opcjonalne, wentylowane i podgrzewane fotele oraz dwa nowe warianty wykończenia drewnem. Do listy wyposażenia dodano bezkluczykowy dostęp, czy filtr powietrza HEPA w kabinie. Zmiany wnętrza są minimalne, ale nie zabrakło 17-calowego ekranu na konsoli centralnej. Na liście pakietów pojawia się Subzero Weather Package, który wzbogaca Model S o podgrzewaną kierownicę, tylne fotele oraz spryskiwacze.

Tesla Model S po faceliftingu będzie dostępna na wybranych rynkach w czterech wariantach mocy:

  • Model S 70 posiada silnik elektryczny o mocy 315 KM, który pozwala na sprint do setki w czasie ponad 5,5 sekundy oraz na osiągnięcie maksymalnej prędkości 225 km/h. Zasięg maksymalny wynosi 230 mil (370,3 km).
  • Model S 70D posiada dwa silniki elektryczne i napęd na cztery koła. Auto gwarantuje moc 328 KM, co daje lepszy o 0,3 sekundy sprint do setki. Maksymalny zasięg auta wynosi 240 mil (386,4 km).
  • Model 90D również posiada dwa elektryczne motory, których sumaryczna moc to 417 KM. Pozwala to na osiągnięcie 100 km/h w czasie ok. 4,2 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 250 km/h. Zasięg 90D na jednym ładowaniu to 294 mile (473,34 km).
  • Model S P90D to topowy wariant sedana od Elona Muska. Moc 463 KM pochodzi z dwóch silników elektrycznych, zapewniając sprint do setki w czasie 3,1 s. Prędkość maksymalna to 250 km/h. Tesla może podnieść moc tego wariantu, gdy zamówimy pakiet Ludicrous. Dzięki niemu dostajemy 532 KM i pierwszą setkę w czasie 2,8 sekundy.

Przy okazji liftingu Tesla zmodyfikowała ładowarkę, która ma przyspieszyć proces ładowania. Ceny odświeżonej Tesli S startują w USA od 71 500 dolarów, czyli 268 054 złotych. Także w Polsce można składać zamówienia na Tesle. Co ciekawe w oficjalnym konfiguratorze widnieją lepsze dane dotyczące zasięgu w km poszczególnych wersji, od tych które tu podajemy. Wynika to z faktu, że są one podawane według normy NEDC, która ma inne procedury pomiaru. 

REKLAMA