Tesla Model S po tuningu

Niemiecki tuner Novitec wziął na warsztat Teslę Model S, pokazując jak można odświeżyć wygląd leciwego już modelu.

Tesla Model S Novitec
Tesla Model S Novitec

Tesla Model S została zaprezentowana światu na salonie samochodowym we Frankfurcie w 2009 roku, a więc już przeszło osiem lat temu. Jej produkcja ruszyła jednak dopiero w połowie roku 2012.

REKLAMA

Osiem lat to w motoryzacji to cała epoka, choć akurat w przypadku tego samochodu czas obchodzi się z nim bardzo łagodnie. Nadwozie elektrycznego modelu prezentuje się wciąż nowocześnie.

Swoje zdanie na ten temat mają jednak specjaliści niemieckiej firmy tuningowej Novitec, która znana jest z modyfikacji aut takich marek jak Ferrari, Lamborghini czy Maserati. Pierwszą próbę z modelem Tesli Novitec zaprezentował niedawno, w przypadku Modelu X.

REKLAMA

REKLAMA

Teraz przyszedł czas na Teslę Model S w wersji po face liftingu dokonanym w 2016 roku. Pakiet zmian nie jest bogaty i ogranicza się do zmian wizualnych oraz modyfikacji zawieszenia i hamulców, za to daje dobry efekt końcowy.

Zestaw obejmuje elementy wykonane z włókna węglowego. W oczy rzuca się przedni spoiler pod zderzakiem, progi boczne, listwa spoilera na klapie bagażnika oraz dyfuzor. Jak podaje tuner, wszystkie te części są nie tylko ozdobą, ale pełnią też funkcję, optymalizując przepływ powietrza.

Uwagę zwracają też potężne 21-calowe felgi, powstałe przy współpracy z firmą Vossen. Oferowane są w aż 72 kolorach i mogą być wykończone błyszczącym lub matowym lakierem. Co ciekawe, oprócz oryginalnego wyglądu, felgi poprawiają przepływ powietrza w rejonie kół.

REKLAMA

Novitec wprowadził jeszcze zmiany w zawieszeniu. Dla aut niewyposażonych w zawieszenie pneumatyczne, oferowane są regulowane amortyzatory, które pozwalają zmienić prześwit o 40 milimetrów, a także wybrać jeden z trzech trybów tłumienia - Comfort, Normal i Sport.

Auta z zawieszeniem pneumatycznym można natomiast doposażyć w moduł, który pozwala na zmniejszenie prześwitu o 25 milimetrów.

REKLAMA

REKLAMA

Wreszcie, Novitec wprowadził zmiany w układzie hamulcowym. Dostępne są dwie wersje karbonowo-ceramicznych tarcz - wentylowane o średnicy 38 cm, z sześciotłoczkowymi zaciskami lub mniejsze, 36-centymetrowe z czterotłoczkowymi zaciskami.

We wnętrzu zmian jest niewiele i polegają one właściwie na użyciu innych materiałów i sposobu ich wykończenia. 

REKLAMA