[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Tesla Model S po tuningu

Niemiecki tuner Novitec wziął na warsztat Teslę Model S, pokazując jak można odświeżyć wygląd leciwego już modelu.

Tesla Model S Novitec Tesla Model S Novitec

Tesla Model S została zaprezentowana światu na salonie samochodowym we Frankfurcie w 2009 roku, a więc już przeszło osiem lat temu. Jej produkcja ruszyła jednak dopiero w połowie roku 2012.

Osiem lat to w motoryzacji to cała epoka, choć akurat w przypadku tego samochodu czas obchodzi się z nim bardzo łagodnie. Nadwozie elektrycznego modelu prezentuje się wciąż nowocześnie.

Swoje zdanie na ten temat mają jednak specjaliści niemieckiej firmy tuningowej Novitec, która znana jest z modyfikacji aut takich marek jak Ferrari, Lamborghini czy Maserati. Pierwszą próbę z modelem Tesli Novitec zaprezentował niedawno, w przypadku Modelu X.

Teraz przyszedł czas na Teslę Model S w wersji po face liftingu dokonanym w 2016 roku. Pakiet zmian nie jest bogaty i ogranicza się do zmian wizualnych oraz modyfikacji zawieszenia i hamulców, za to daje dobry efekt końcowy.

Zestaw obejmuje elementy wykonane z włókna węglowego. W oczy rzuca się przedni spoiler pod zderzakiem, progi boczne, listwa spoilera na klapie bagażnika oraz dyfuzor. Jak podaje tuner, wszystkie te części są nie tylko ozdobą, ale pełnią też funkcję, optymalizując przepływ powietrza.

Uwagę zwracają też potężne 21-calowe felgi, powstałe przy współpracy z firmą Vossen. Oferowane są w aż 72 kolorach i mogą być wykończone błyszczącym lub matowym lakierem. Co ciekawe, oprócz oryginalnego wyglądu, felgi poprawiają przepływ powietrza w rejonie kół.

Novitec wprowadził jeszcze zmiany w zawieszeniu. Dla aut niewyposażonych w zawieszenie pneumatyczne, oferowane są regulowane amortyzatory, które pozwalają zmienić prześwit o 40 milimetrów, a także wybrać jeden z trzech trybów tłumienia - Comfort, Normal i Sport.

Auta z zawieszeniem pneumatycznym można natomiast doposażyć w moduł, który pozwala na zmniejszenie prześwitu o 25 milimetrów.

Wreszcie, Novitec wprowadził zmiany w układzie hamulcowym. Dostępne są dwie wersje karbonowo-ceramicznych tarcz - wentylowane o średnicy 38 cm, z sześciotłoczkowymi zaciskami lub mniejsze, 36-centymetrowe z czterotłoczkowymi zaciskami.

We wnętrzu zmian jest niewiele i polegają one właściwie na użyciu innych materiałów i sposobu ich wykończenia. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij