Tesla Model X po tuningu FAB Design

Szwajcarski tuner FAB Design pokazał w Genewie swoją wizję Tesli Model X. Teraz elektryczny model z pakietem tuningowym jest dostępny w sprzedaży.

Tesla Model X FAB Design
Tesla Model X FAB Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Elektryczne samochody przestają kojarzyć się z ekologicznymi autami, pozbawionymi polotu i osiągów. Modele Tesli na przykład, od 0 do 100 km/h rozpędzają się w czasie około pięciu sekund, zostawiając w tyle wiele sportowych aut. Dlaczego by ich więc dodatkowo nie podrasować?

REKLAMA

Zacznijmy od tego, że Tesla Model X to auto nietuzinkowe. Głównie za sprawą dynamicznej, jak na SUV-a, sylwetki i przede wszystkim niespotykanych nigdzie indziej, unoszonych ku górze, tylnych drzwi. Auto, choć zaprezentowane zostało już pięć lat temu, nie chce się zestarzeć.

Teraz, za sprawą pakietu oferowanego przez szwajcarski FAB Design, za "jedyne" 13,2 tys. dolarów można sprawić, że właściciele Tesli Model X będą mogli wyróżnić się na drodze. O ile w Polsce nie byłoby to wcale trudne już w przypadku bazowej, fabrycznej wersji, tak w USA czy w Norwegii, gdzie aut elektrycznych przybywa jak grzybów po deszczu, już niekoniecznie.

Zestaw nazywa się VIRIUM i składa się z przedniego zderzaka, poszerzeń błotników, nakładek na progi czy tylnego dyfuzora. Koła mają 23 cale średnicy, a na kute felgi Evotrek naciągnięto ogumienie Michelin. Całość wygląda bardzo efektownie, choć ostateczna ocena jest kwestią gustu. My jesteśmy na tak.

Na koniec warto zaznaczyć, że cena 13,2 tys. dolarów nie jest ostateczna. Nie obejmuje bowiem podatku VAT, kosztów robocizny w postaci montażu oraz malowania. No i nie ma tu mowy o modyfikacji samego napędu. Czy to źle? Niekoniecznie, bo przecież nawet bazowy model przyspiesza do "setki" w około 6 sekund, podczas gdy najmocniejszy robi to... o połowę szybciej.

Jak sądzicie, Model X po kuracji wygląda lepiej od oryginału? Podzielcie się opiniami w komentarzach.

REKLAMA