Tesla Model X wchodzi do produkcji

Amerykański producent elektrycznych samochodów wreszcie rozwinie swoją ofertę. Do jedynego dotąd Modelu S dołączy równie imponujący pod względem technologicznym Model X - funkcjonalny van-crossover.

Tesla Model X
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 199 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Szef Tesla Motors, Elon Musk, od jakiegoś czasu przekładał datę premiery nowego auta. Teraz dał już jasno do zrozumienia, że pierwsze egzemplarze Modelu X trafią do klientów we wrześniu. Będzie to na razie bardzo mała transza kilkuset egzemplarzy samochodu, na który z niecierpliwością czekają fani motoryzacji i wielu oczekujących klientów.

Model X to niebanalny wóz - ni to SUV, ni to van, ale przynależność do konkretnej klasy przestaje być istotna, gdy spojrzymy na jego parametry. W najmocniejszej wersji elektryczne auto będzie dysponowało mocą 508k kilowatów (równowartość 691 koni mechanicznych!), co pozwoli na sprint do 100km/h w niecałe 4 sekundy. To niebywałe osiągi jak na wielki wóz transportowy dla całej rodziny. Kolejną ciekawostką Tesli X są rozkładane do góry drzwi boczne, prowadzące do drugiego rzędu siedzeń - na taki ruch nie zdobył się dotąd żaden producent wielofunkcyjnych aut.

Aby rozpromować swój nowy model, Elon Musk zaproponował niedawno dotychczasowym właścicielom aut Tesli intratną współpracę - kto znajdzie firmie 10 nowych klientów może dostać elektrycznego crossovera za darmo. Choć auto jeszcze nie miało swojej oficjalnej premiery i znamy je głównie z pogłosek i kilku fotografii, to zostało już nominowane do konkursu Samochód Roku 2016.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA