Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Tesla Model X wchodzi do produkcji

Amerykański producent elektrycznych samochodów wreszcie rozwinie swoją ofertę. Do jedynego dotąd Modelu S dołączy równie imponujący pod względem technologicznym Model X - funkcjonalny van-crossover.

Tesla Model X

Szef Tesla Motors, Elon Musk, od jakiegoś czasu przekładał datę premiery nowego auta. Teraz dał już jasno do zrozumienia, że pierwsze egzemplarze Modelu X trafią do klientów we wrześniu. Będzie to na razie bardzo mała transza kilkuset egzemplarzy samochodu, na który z niecierpliwością czekają fani motoryzacji i wielu oczekujących klientów.

Model X to niebanalny wóz - ni to SUV, ni to van, ale przynależność do konkretnej klasy przestaje być istotna, gdy spojrzymy na jego parametry. W najmocniejszej wersji elektryczne auto będzie dysponowało mocą 508k kilowatów (równowartość 691 koni mechanicznych!), co pozwoli na sprint do 100km/h w niecałe 4 sekundy. To niebywałe osiągi jak na wielki wóz transportowy dla całej rodziny. Kolejną ciekawostką Tesli X są rozkładane do góry drzwi boczne, prowadzące do drugiego rzędu siedzeń - na taki ruch nie zdobył się dotąd żaden producent wielofunkcyjnych aut.

Aby rozpromować swój nowy model, Elon Musk zaproponował niedawno dotychczasowym właścicielom aut Tesli intratną współpracę - kto znajdzie firmie 10 nowych klientów może dostać elektrycznego crossovera za darmo. Choć auto jeszcze nie miało swojej oficjalnej premiery i znamy je głównie z pogłosek i kilku fotografii, to zostało już nominowane do konkursu Samochód Roku 2016.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Pierwszy elektryczny crossover nareszcie trafi do klientów - Model X uzupełnia ofertę Tesli</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Tesla-Model-X-wchodzi-do-produkcji,20338,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-08-06 11:28:23
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij