Tesla Model Y wyjedzie na drogi w 2019 roku

Tesla zapowiada modelową ofensywę. Zgodnie z planem, w roku 2019 na rynku pojawić ma się Tesla Model Y. Wcześniej zadebiutuje także duża ciężarówka.

Tesla Model Y
Tesla Model Y
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas konferencji prasowej w kalifornijskim Mountain View, prezes Tesli Elon Musk pokazał pierwszy szkic, będący zapowiedzią kompaktowego SUV-a o nazwie Model Y.

REKLAMA

- Jestem bardzo podekscytowany w związku z Modelem Y. Chcemy, by wyjechał na drogi w 2019 roku - powiedział Musk w wypowiedzi dla magazynu Inverse.

Z tego co do tej pory wiadomo, Model Y powstanie na nowej płycie podłogowej i nie będzie dzielić konstrukcji z podobnych rozmiarów sedanem Model 3. Co więcej, produkcją Modelu Y zajmie się nowa fabryka. Jak przyznał Elon Musk, nie ma mowy, żeby zmieścić produkcję w zakładach w Fremont.

Dlaczego nowa platforma? Musk przyznał, że wcześniej popełnili błąd, budując SUV-a Model X na bazie Modelu S. Wiele trudności związanych było z przeniesieniem żądanego kształtu nadwozia na platformę dużego SUV-a. Teraz, jak mówi szef Tesli, SUV będzie powstawał od podstaw jako SUV, a sedan jako sedan.

Więcej informacji odnośnie Modelu Y pojawi się na wrześniowej konferencji poświęconej prezentacji ciężarówki Tesli. Będziemy informować na bieżąco.

REKLAMA